13 KASIM 2016 – İSTANBUL ALTILISI

PAZAR günü at yarışı programında 8 koşu vardır. Yedili Ganyan ve Yedili Please oyunu 2. Koşu ile saat 14:30'da, Altılı Ganyan oyunu ise 3. Koşu ile saat 15:00'da başlamaktadır. Bol Şanslar Dilerim.

13 KASIM PAZAR gündüz yarışlarına ev sahipliği yapan İSTANBUL VELİEFENDİ Hipodromunda 8 koşulu yarış programı bulunmaktadır. Günün önemli yarışları; 6. Koşu'da; "SAKARYA KOŞUSU" , ve 7. Koşu'da; "AYASOFYA KOŞUSU" olacaktır. 13 Kasım 2016 (13.11.2016) İstanbul at yarışı tahminleri şu şekilde olacaktır.

1. KOŞU: 4 ve Yukarı Arapların ŞARTLI-4 mücadelesi 2100 mt.'lik çim pistte gerçekleşecektir. Aradan sonra görmüş olduğu iki yarışta da başarı elde edemeyen 6 – VELİ CAN KIZI muhtemelen nefes yönünden rahatlaması için bu uzun mesafeli koşuya kaydettirilmiş diye düşünüyorum. Gelme olasılığı bence düşük. 1 – BİLGEKURT burada kazanmasını beklediğim safkandır. Dilerseniz birlikte şans verebilirsiniz ama dediğim gibi nefes açması için bu yarışa katıldığını düşündüğüm VELİ CAN KIZI ikinci planda benim gözümde… En ciddi rakibinin favori olarak ata binmediğini gözlemlediğim A. KURŞUN ile start alacak olan 4 – TURANHAN değerlendirebilirsiniz. Neden favori olarak binmediği için dedim onu da belirteyim. A. KURŞUN genelde favoorileri pek getirmez. Buradada TURANHAN nerdeyse üçüncü veya dördüncü at olarak gözüme çarptı, işkembeden demiyorum canım merak etmeyin. Koşuları güzel… Yoksa A. KURŞUN getirip getirmeme problemi tartışılır.

2. KOŞU – (YEDİLİ  GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): 3 Yaşlı Arap atların HANDİKAP-15 koşusu ile İSTANBUL'da YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE için start verilecektir. 1400 mt.'lik çim pistte ekranlara gelecek yarışta; 2 – YEŞİL YOL son çim yarışını 1600 mt.'de rakiplerini geride bırakarak kazanmıştı. Formunu koruması ile mesafenin biraz kısalması bakalım lehine mi yoksa aleyhine mi bir sonuç doğuracak izleyip göreceğiz. En ciddi rakiplerinin; 1 – RODOSTO ve 3 – GÖNÜLGÜZELİ olacağını düşünüyorum. 

3. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 2 Yaşlı İngiliz safkanların MAIDEN yarışı ile VELİEFENDİ Hipodromunda ALTILI GANYAN heyecanı başlayacaktır. 10 – TEMEL REİS , 7 – MY BABOŞ , 4 – FARİLYALI ve 6 – MAGIC BULLET ayrıımsız olarak kuponlara yazmak gerekir. Sürpriz için; 11 – ASHRAQA değerlendirmeye alınabilir.

4. KOŞU: ​4 ve Yukarı Arapların HANDİKAP-16 mücadelesi ile BEŞLİ GANYAN oyunu ekranlara gelecektir. 1900 mt.'lik çim pistte izleyeceğimiz koşuda; 8 – NEVCİHAN , 4 – AKSOYAK , 9 – BAKIRCIBEY ve 7 – TURGUT USTA öncelikli olarak kazanmasını beklediğim isimler olarak çıkıyor. Bu safkanların hatasını kollayacak isimler ise; 5 – ERAYHAN , 3 – ÖZDAMAR ve 10 – CANDOSTUM sürpriz için düşünülmesi gerekir.

5. KOŞU: ​1200 mt.'lik kısa mesafeli çim pistte gerçekleştirilecek olan 4 ve Yukarı İngiliz atların HANDİKAP-16 mücadelesinde; 4 – KING OF TRAKYA'yı çok şanslı görüyorum. En ciddi rakibinin de 1 – TEKDAL olacağının altını çizmiş olalım. Yani tek atmayanlar muhakkak TEKDAL'a kuponlarında yer versinler.

6. KOŞU: SAKARYA KOŞUSU günün ilk önemli yarışı olarak; 2 Yaşlı İngilizlerin katılımı ile ekranlara gelecektir. 1800 mt.'lik çim pistte GR-2 mücadele olan bu koşuda; Etkili pilotuyla birinciliklerine her defasında bir yenisini eklemeyi başaran 8 – WANETA günün ilk banko safkanı olarak sizlere önereceğim isimdir. Tamam HALİS bKARATAŞ son zamanlar da epey bir kafalarımızı allak bullak etti. Ama bu ŞAMPİYON safkanı da getirmemeizlik yapmaz heralde… Şimdi bana yine yorumlardan kızmayın. Halis KARATAŞ'ın bindiği atı tek verme artık diyenler oldu. Lakin bu safkanı da tek atıp, çatıyı kuramazsak altılı falan bulamayız. Yine de sizlere kalmış dostlar… 170 Bin liralık koşu…

7. KOŞU: AYASOFYA KOŞUSU ise günün bir diğer önemli yarışı olup 3 ve Yukarı İngiliz safkanların katılımıyla gerçekleşecektir. AÇIK A-2 olan koşu 2000 mt.'lik kum pistte yapılacaktır. 7 – SWEET BREW burada biraz daha yakın geldi bana. Lakin koşuda ciddi rakiplerinin olduğunuda belirtmek isterim. 10 – Mİ BOMBON ve 9 – MANDARİN ağırlıklı olarak AGF'nin ilk iki sırasını paylaşacaklardır. Durum böyleyken neden SWEET BREW'i kafa atı verdim diye sorarsanız. Ağır gruplarda start almış olması ve bu mesafede iyi bir bitiriş derecesine sahip olduğundandır. Aynı zamanda takibimde bulundurduğum bir isimdir. Bu safkanların dışında ise koşunun sürprize kaçabileceğini de göz önünde bulundurursak; 5 – PARLERA ve 1 – CHACKOVA gözardı edilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

8. KOŞU: 3 Yaşlı İngiliz atların HANDİKAP-17 mücadelesi ile İSTANBUL yarışlarında bir günün daha sonuna geleceğiz. ANKARA'da başarılı yarışlar çıkaran 3 – TOUCH THE WOLF etkili jokeyi ile ilk defa İSTANBUL'da sentetik pistte nasıl koşacak izleyip göreceğiz. Lakin 6 – PERİ BEYİ, 7 – PERHANE ve 1 – UNCLE MEVLÜT geniş kuponlarda yazılmalıdır.

13 KASIM 2016 – İSTANBUL ALTILI ŞABLONU

1. AYAK: 10 – 7 – 4 – 6 // 11

2. AYAK: 8 – 4 – 9 – 7 // 5 – 3 – 10

3. AYAK: 4 – KING OF TRAKYA // 1

4. AYAK: 8 – WANETA (BANKO)

5. AYAK: 7 – SWEET BREW // 10 – 9 // 5 – 1

6. AYAK: 3 – TOUCH THE WOLF // 6 – 7 – 1

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.