13 Eylül 2020 Pazar günü İstanbul’dan herkese merhabalar. Öncelikle herkese mutlu haftasonları diliyoruz. Umarız ailenizle sevdiklerinizle keyifli bir gün geçirirsiniz. İstanbul yarışları da bu güzel güne katkıda bulunacağı kesin zira bugün İstanbul’da başta efsane LONG RUNNER olmak üzere bir çok safkan piste çıkıyor.

10 koşuluk yarış programında çift altılı ganyan heyecanı olacak.

Birinci altılı ganyan 1.koşu ile birlikte saat 13:30’da başlayacak.

İkinci altılı ganyan 5.koşu ile saat 15:30’da ekranlara gelecek.

Tahminlerde birinci altılı ganyan çok zor görünüyor kalabalık geçtik, bütçe doğrultusunda isimleri seçebilirsiniz. İkinci altılı ganyan kısmen daha makul.

1.KOŞU

İstanbul’da birinci altılı ganyanın başlangıç ayağı oldukça karışık bir koşuyla başlıyor. Ben şartların çok denk olduğunu ve olabildiğince dolu geçmemiz gerektiğini düşünüyorum. (5)ÖZBURGAZ ve (1)BERSUN ATEŞİ öncelikli düşündüğüm kısraklar olup eksik koşmaları halinde (2)KAMAKAYA ve (4)CALİBE TAY devreye girer. (3)AKDENİZ FIRTINASI ve (6)DEMIRYILDIZ ihmale gelmez. Kısaca hepsi geçmekte fayda var, 7 hariç.

2.KOŞU

Arap safkanlara özgü Şartlı1 mücadele ile devam ediyoruz. Başlangıç koşusunda çok net bir safkan yok. O yüzden kalabalık geçmekte fayda var. Ben hepsi geçeceğim sıralamam ise; (5)İDLİP ÇOCUKLARI ve (1)ABANOZ CEYLANI öncelikli isimlerimdir. (8)ZÜMRA sürpriz yapabilir. (3)DÜNYA SONU ve (4)GÜNAL SULTAN diğer isimlerdir. Yazmazsam beni pişman edecek (2)ANGEL HANIM ve (6)NAZLI GÜZEL safkanlardır. Son olarak da açık kapı bırakmamak adına Mehmet Akyavuz ile koşacak (7)RAPİT.

3.KOŞU

İleride isimlerini sık sık duyacağımıza inandığım oldukça kaliteli dişi taylarımız piste çıkıyor. (2)WANHEDA ve (3)AGE OF LOVE ön planda görünen isimler ve düşük bütçeli kuponlarda ikisi yeterli olabilir. Ancak ben bugün ağır favorilere güvenip diğer ayakları yıkabilirsem düşüncesiyle hareket edeceğim için burayı da dolduracağım. Pist ayırt etmeksizin iyi koşacağı görülen (1)READAMANCY rakiplerinin eksik koşmasını değerlendirir. Zamanla iyi duruma gelen ve son yarışını kum pistte kazanan (5)NOTHERN SKY Müslüm Çelik idaresinde ilk kez çıkacağı çim pistte neler yapacak hep beraber göreceğiz. Pencere yok, son safkan (4)MARELINA.

4.KOŞU

Dolu dolu geçtikten sonra yavaş yavaş kuponu düşürme vakti geldi. (2)SHARPA çok ama çok kaliteli bir isim. Bakmayın son yarışlarındaki ikinciliklerine üçüncülüklerine bu safkanın  şanssızlığı LONG RUNNER gibi bence yıllarca unutulmayacak bir isimle aynı dönemde aynı yaşlarda koşuyor olması. Dolayısıyla bu SHARPA’nın kalitesine gölge düşürmemeli. Bugün bir diğer beğendiğim LUMINESCENCE BEST OF ELA TANCAN BEY gibi güçlü rakipleri olsa da SHARPA bunlardan 1 gömlek üstün bir safkan. Long Runner’la beraber koştukları gün farklı yarıştalar, bu değerlendirilmelidir. (2)SHARPA geçilmez.

5.KOŞU

Yine bir başlangıç koşusu. Birinci altılı ganyanda 2 tane başlangıç koşusu hiç hoş olmadı. İkinci altılı ganyan da bu koşuyla başlıyor. Olabildiğince yazmak lazım. (6)MANASINANASI ve ayabakan tayı (4)ESSELİKIZ öncelikli düşündüğüm isimlerdir. (5)HÜRGOBAK ve (2)ALTIN KALPLİ ihmale gelmez. Güntay yavrusu (3)CAHİDEBİR de sürpriz olarak beklediğim isimdir.

6.KOŞU

2000 kum pistte yaşına rağmen (2)CURTARALO bu mesafeleri bir süre daha iyi koşacak izlenimi veriyor. Bende ilk sırada koşar. Rakibi (1)DOĞA KANUNU olur. Yaşı, diriliği ve etkileyici performansıyla (5)GRASHOF fark yaratabilir. Yine mesafesinde beğendiğim isimlerden (7)MAKARACI ÇOCUK sürpriz arayan isimler için olmazsa olmaz. Son olarak da (3)ASLAN ADAM.

7.KOŞU

76.500 TL ödül ile düzenlenecek olan KV-6/DHÖ HİLMİ ERAKMAN KOŞUSU günün sonucu merakla beklenen yarışlarından birisi. 4 ve Yukarı Araplar 2200 metre sentetik pistte bir araya geliyor. (5)ERTEMİZ öncelikli safkanım olmasına karşın zor bir yarış olduğunu düşünüyorum. (4)BUDAKHAN ve (2)AKKULA yarışın iddalı isimlerinden olur. (3)BİŞKEKHAN rakiplerinin eksik koşmasını değerlendirir. Yeri olanlar için ise (6)AFACAN safkanı ilave edilebilir.

8.KOŞU

I. İnönü koşusunda beklentileri fazlasıyla veren (3)KAR KIZ bundan sonra da ismimi daha çok duyacaksınız der gibi koşuyor. Bugün de 105.000 TL ödüllü Hüsamettin Tamer Koşusu’nda tecrübeli jokeyi Gökhan Kocakaya ile birlikte tekrar kazanması muhtemel sonuç olur. Ben kendisine inanıyorum. (3)KAR KIZ geçilmez.

9.KOŞU

23 gündür bu koşuyu bekliyorum. (2)LONG RUNNER bana kalırsa şuan ülkemizdeki en iyi safkan. Ekürisi gazi apoletli CALL TO VICTORY ile beraber koşacağı günleri merakla bekliyor ve o gün hipodromda olmayı diliyorum. Tabi rakip koştururlar mı bilemiyorum bekleyip göreceğiz. Gelelim LONG RUNNER’a. Bu safkanın kariyerinde Gazi apoletinin olmaması çok üzücü. Zira kısa uzun farketmeksizin, 110+ handikaplı safkanlarla koşarken bile kamçısız aralardan slalom yaparak gelebilecek kapasitede yürekli bir safkan. Uzun yıllardır böylesi gelmemişti. Sağlıklı bir LONG RUNNER‘ın neler yapabileceğini son 6 koşuda görüyoruz. Pist mesafe ayırt etmeksizin şampiyon kazanmaya devam ediyor. FINESSE de müthiş bir isim, tıpkı SHARPA gibi. SHARPA bugün farklı bir koşuda yer alıyor, FINESSE için ise çok üzgünüm. Büyük bir sürpriz, aksilik olmadığı taktirde 2000 çim pistte (2)LONG RUNNER üzerine düşeni yapar, geçilmez.

10.KOŞU

Kapanış ayağında (7)MALIBUNUN OĞLU ve (9)YOLKIRAN öncelikli düşündüğüm isimlerdir. Eksik koşmaları halinde (3)TEKKURŞUN devreye girer.  (6)KALFALARBEYİ ve (4)ŞEHLEVENT‘in yanı sıra (10)HIZLI ŞİMŞEK ihmale gelmez. Ekürilerden (2)CÖMERTOĞLU ve (8)ALSANCAKLI son safkanımdır.

13 Eylül 2020 İstanbul 1.ALTILI KUPONU

1.AYAK – 1.KOŞU5-1-2-4-3-6
2.AYAK – 2.KOŞU5-1-8-3-4-2-6-7
3.AYAK – 3.KOŞU2-3 // 1-5-4
4.AYAK – 4.KOŞU(2)SHARPA
5.AYAK – 5.KOŞU6-4 // 5-2-3
6.AYAK – 6.KOŞU2-1-5-7-3

13 Eylül 2020 İstanbul 2.ALTILI KUPONU

1.AYAK – 5.KOŞU6-4 // 5-2-3
2.AYAK – 6.KOŞU2-1-5-7-3
3.AYAK – 7.KOŞU5-4-2-3-6
4.AYAK – 8.KOŞU(3)KAR KIZ
5.AYAK – 9.KOŞU(2)LONG RUNNER
6.AYAK – 10.KOŞU7-9-3-6-4-10-2-8
Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.