13 ARALIK 2016 – DİYARBAKIR ALTILISI

SALI günü Diyarbakır at yarışı programında 6 koşu bulunmaktadır. ALTILI GANYAN oyunu ise 1. Koşu saat: 14:00'da başlayacaktır. Bol Şanslar…

Sayın yarışseverler;

Aşağıdaki yorum bölümünü SOHBET / CHAT olarak karıştırmayınız. Oradan ALTILI TAHMİNLERİNİZİ yayınlamanız için ayrılmış olan kısmı bazı arkadaşlar farklı sanarak kendilerini sohbet odasında zannederek mesaj atıyorlar. Orada altılı tahmini, altılı şablonu yazarak göndermenizi rica ederiz. Bir cümle yazıp göndermeniz oradaki alanı gereksiz şekilde kullanıma giriyor ve bu yüzden çoğu yazılarınız gözükmüyor. Gerçekten tahmin verenlerin yorumları aşağıda kalıyor ve bu durum hiç hoş olmadığından daha dikkat etmenizi öneriyorum… Teşekkürler.

13 ARALIK SALI günü DİYARBAKIR 6 Koşu ile gündüz ilk yarış programı olarak ekranlara gelecektir. Günün önemli yarışı 4. Koşu'da izleyeceğimiz "ÇINAR BELEDİYESİ KOŞUSU" olacaktır. 13 ARALIK 2016 (13.12.2016) Diyarbakır at yarışı tahminlerimiz şu şekildedir;

1. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 4 ve Yukarı İngilizlerin 2000 mt.'lik uzun mesafeli kum pistte gerçekleştirecekleri ŞARTLI-3 mücadele ile DİYARBAKIR'da ALTILI'nın ilk ayağı için start verilecektir. Son koşusunu 63 kg. ile bu pist ve mesafede koşup, yarıştan ikincilik ile ayrılan 4 – SIGHT SEERS bu defa 58 kg. ile rakiplerine kuyruğunu göstermeyeceğini düşünmüyorum… Lakin buranın DİYARBAKIR olduğunu da unutmamak gerekir. İlk ayaktan yarışa veda etmek istemeyenlere ise; 2 – AWFUL SCORE, 5 – WARHEAD ve zaman zaman ters yarışlara imza atan 6 – BORGAHAN'ı geniş kuponlarınıza yazmanızı öneririm.

2. KOŞU: 2 Yaşlı İngiliz safkanların MAIDEN mücadelesi ile BEŞLİ GANYAN oyunu başlayacaktır. 1700 mt.'lik kum pistte izleyeceğimiz bu zorlu koşuda; Değişen jokeyi ile bakalım start problemi yaşamaz ise 3 – SON OF SOUL kazanmaya en müsait safkandır. Start problemi giderildiyse ama… Lütfen bunu unutmadan kurgunuzu oluşturun. Bu safkanı banko yazın demiyorum sadece derecesi yönünden iyi gördüğüm için kafa atı olarak çıkarıyorum. Diğer şanslı isimler ise; Yine mesafe deneyimi açısından 4 – WANNA UP başta olmak üzere, 10 – SONGÜLCAN (2 ile eküri) ve 8 – MISS ENCORE muhakkak kuponlara ayrımsız şekilde yazılması gerekir. Sürpriz konusuna gelecek olursak; 5 – ADOLFHA ve 1 – AĞA ARDA takibe alınabilir.

3. KOŞU: 3 Yaşlı Arap atların ŞARTLI-5 yarışında ise; 7 – MIZARBEYİ ve 1 – TEKÇAPKAN ikilisini kazanmaya daha yakın bulduğumu belirtmek isterim. Bu ikilinin en ufak hatasını lehine çevirebilecek safkanlar ise; 4 – BEYHAK , 5 – MAKARA ve 11 – AĞILMUSBEYİ geniş kuponlara eklenmesi gereken isimlerdir..

4. KOŞU: GÜNÜN GANYANI BU KOŞUDADIR… Aynı zamanda günün önemli yarışı olan ÇINAR BELEDİYESİ KOŞUSU da bu ayakta ekranlara gelecektir. 2000 mt.'lik kum pistte yapılacak bu önemli yarış ve günün ganyanı uygulamasının bir arada olması kafalarda soru işaretlerini çoğaltıyor… Şimdi normalde günün ganyanında sürpriz isimlerin geldiğini gözlemliyoruz ama koşu KV-6 bir mücadele aynı zamanda… Napcaz şimdi demeden geçemedim… 4 ve Yukarı Arapların katılımı ile gerçekleştirilecek mücadelede; Koşu normal bir şekilde seyrederse; 1 – CAMUZAĞA , 3 – ŞUBATHAN , 4 – VİNDIRHAT ve 7 – ŞAHDEMİR arasında geçer, biter. Ama gel gelelim sürprize açılırsa o zaman trafik karışır ve ben karışıklığı seven birisi değilim. Küçük kupon yaparsam üstteki 4 atı yazar geçerim ama büyük kupon yapıyorsam hiç affetmem bu ayağı kapatır rahat bir yarış seyrederim. Zaten favori gelmezse emin olun ki en az oynanan at koşa koşa gelir. Bu yüzden geniş kuponlara tek önerim HEPSİ'dir… Yine de siz bilirsiniz. Şimdi mevzu geçenkine dönmesin gene çok at yazıp en geliri olmayan atları kupon miktarı düşsün diye çıkarttık. Hop onlardan birtanesi potoda bize el sallayarak geçti gitti… O yüzden ben bu uygulamaya iyice kıl oldum. Günün ganyanımıdır nedir. En olmadık atı da yazarım, en olurlarıda yazarım. Bakarsınız küçük kupon yaparım üstteki 4 at ile geçer giderim. Birde sigortalı kupon yaparım HEPSİ der geçerim. Nasipte ne varsa o gelir. Ama bu tür uygulamanın olduğu ayaklara ne kadar çalışırsak çalışalım ben boşa olduğunu düşünüyorum. Çok ağır agf de çıkabilir bu ayakta. Lakin benim güvenim SIFIR'dır. Bu koşuyu tamamen sizin özgür iradenize bırakıyorum. İçinizden ne yapmak geliyorsa onu kurgulayın ve oynayın.

5. KOŞU: 3 ve Yukarı İngilizlerin HANDİKAP-15 mücadelesi ile DİYARBAKIR'da tabela ayağı için start verilecektir. 1800 mt.'lik kum pistte ekranlara gelecek koşuda; Son yarışında bu mesafede koşudan ikincilik ile ayrılmış olan 1 – MARUF BEY bu defa grupta kendisine rakip olarak kimseyi göremediğim için günün ilk banko safkanı olarak önerimdir.

6. KOŞU: 4 Yaşlı Arapların HANDİKAP-16 koşusu ile DİYARBAKIR'da günün son ayağını izleyeceğiz. YEMCİREŞİT son yarışını kazandığı için favori olmuş bültenlerde ama koşularını incelediğinizde bana hak vereceksiniz DİYARBAKIR'da kazanamamıştır. Bu safkan URFA'yı daha çok seviyor diye tahmin ediyorum. Belki haksız çıkarım tutar gelir o ayrı mevzu ama ben burada 6 – LİDERBABA'nın bu piste daha yatkın ve iyi yarışlar sergilemesinden ötürü günün bir diğer bankosu olarak seçtiğimi belirtmek isterim.

13 ARALIK 2016 – DİYARBAKIR ALTILI ŞABLONU:

1. Ayak: 4 – SIGHT SEERS // 2 – 5 – 6

2. Ayak: 3 – 4 – 10 – 8 // 5 – 1

3. Ayak: 7 – 1 // 4 – 5 – 11

4. Ayak: 1 – 3 – 4 – 7 // HEPSİ

5. Ayak: 1 – MARUF BEY (BANKO)

6. Ayak: 6 – LİDERBABA (BANKO)

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.