Loading...

13 ARALIK 2015 – İZMİR ALTILISI

13 ARALIK 2015 – İZMİR ALTILISI

İZMİR 13 Aralık 2015 PAZAR AT YARIŞI Programında 8 koşu vardır. 6’Lı Ganyan oyunu 3. Koşu ile saat: 15:00’de başlamaktadır. Bol Şanslar Dilerim.

Not: ALTILI GANYAN’ın ilk üç ayağı sanırım normal favoriler ile geçeceğe benziyor. Küçük kupon yapan yarışseverler için bir not düşmek istedim… 1. Ayak: Yaşarnur , 2. Ayak: Coney Island, 3. Ayak: Ghost Of Darkness kuponlarına tek yazabilirler. Tabi hepsini tek atmak riskli olur ama bunlar içinden seçim yapabilirler. Saygılar…

 

3. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): Son koşusunda başarılı bir yarış beklediğimiz 5 – YAŞARNUR , Kocaeli pistinde bunu gösteremedi. Sanırım pisti yadırgadığından olacak… Şimdi tekrar İZMİR pistinde yarış alacak… Geçen ki koşusunu telafi edeceğini düşünüyorum. 5 – YAŞANUR’u Banko olarak öneriyorum.

4. KOŞU: İzmir de ilk 2100 mt. Kum koşusunda UZAK ARA kazanan 8 – CONEY ISLAND , usta jokey HALİS KARATAŞ ile sahneye tekrar çıkıyor. Son yarışı gibi koşması halinde burayı rahat kazanacağından şüphem yok. Ama rakip olarak verebileceğim safkanları geniş kuponlarınızda değerlendirebilirsiniz… Rakip olarak sıralamam; 5 – RAINY MAN , 6 – SELAHATTİN BEY , 2 – GÜRSOY ve 3 – CAMPIO ve 600’ü 35 / 400’ü 23 RAHAT yapan 10 – ARSPET dikkatimi çekti. Koşularında da tabelalardan düşmeyen bir safkan kendisi. Yarın tatlı bir süpriz ile karşımıza çıkabilir.

5. KOŞU: Programa ilk bakıldığında 9 – GHOST OF DARKNESS yarışın favori ismi olarak ön plana çıkıyor. Rakip olarak; 6 – SONIC BOOM , 8 – URLA ZAMANI , 5 – BLACK SUN ve 11 – AMAROK kuponlarda yer alırken… 2 – KEJO BABA grubun üzerinde bir handikap puanıyla yarışa katılıyor. Koştuğu gruplar gerçekten ağırdı ve başarılı tabelaları yarış hayatına devam etmektedir. Yarın bu grupta ve özellikle kum olmasından dolayı biraz çekiniyorum. Genelde çim koşuları çok başarılı olan KEJO BABA burada neler yapabilecek hep birlikte izleyip göreceğiz… Bir diğer handikap puanı olarak yüksek olan isim ise 1 – ASİL MAHMUT , Bursa’da kısa mesafeli yarışlarında başarılı olmuştur. Şimdi İZMİR pistine getirilmiş, gözden uzak tutulmamalı diye düşünüyorum. 

6. KOŞU: 1 – ATEŞYAĞMURU çok şanslı. Ama onun orjiniyle koşan 3 – BİLDENHAN en ciddi rakibi. Daha sonra; 5 – ERKMEN , 10 – MARİSSA ve bu ayağa 4 – DERBİŞAH’ı da ekleyerek geçiyorum…

7. KOŞU: 2 Yaşlı İngilizler MAIDEN bu koşuda 6 – LOVE ME TENDER bu grupta MAIDEN’a veda edebilecek ilk at. Rakipleri ise sırasıyla şunlar olabilir; 8 – PRENS ALTINLI ,  1 – CLEAN BLOOD , 4 – FELEKSOR , 10 – TROJAN PRINCE , 7 – OLIVE KING. 

8. KOŞU: Son ayağı biraz kalabalık geçeceğim… 12 – PASIFIC OCEAN , 3 – DEMİRAĞA , 4 – METROPOL , 7 – STONE GREEN , 10 – KANAS , 6 – STAR CAT. Bu safkanların içerisinden ayrı olarak düşünebilecek handikap puanları çok üst seviyede olan 5 – POSTACI 79 günlük aradan sonra ve 135 günlük aradan sonra 8 – YEŞEY değişik koşabilirler veya koşmayabilirler. Ara veren safkanlar bazen ilk piste çıktıklarında adaptasyon sorunları olabiliyor. Ama ben bu iki safkanın bu grupla alakası olmadığının altını çizmek istedim… Çok üst gruplarda yarışarak, gelmiş safkanlardır.

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.