12 Temmuz 2020 Pazar gününden herkese merhabalar. Bugün İstanbul‘da tay deneme koşuları var. Yarışlara doyacağız 🙂 Tüm taylarımızın ayakları yere sağlam basmasını temenni ediyoruz. 9 koşuluk yarış programında çift altılı heyecanı olacak.

Birinci altılı ganyan 1. koşu ile birlikte saat 14:00’da düzenlenecek.

İkinci altılı ganyan 4. koşu ile birlikte 15:30’da başlayacak.

 

1.KOŞU – BİRİNCİ ALTILI GANYAN BAŞLAR.

İstanbul’da altılı ganyanın başlangıç ayağında ilk 2 startında göz dolduran (7)NEDRET ilk safkanım ve alternatif tek önerebilirim. Rakibi (2)ERZİNCANLI olacaktır. Eksik koşmaları halinde (4)KARAKAPLI ve (8)SÜSLÜ GÜZEL devreye girebilir.

2. KOŞU

2000 kum pistte (3)BERKALP çok beğendiğim bir isim ve alternatif tek olarak önerebilirim. Rakibi (1)AFACAN ve (2)AKKULA‘yı görüyorum. Eksik koşmaları halinde (8)ŞAHİNTER ve (9)TAŞKIR devreye girecektir.

3.KOŞU

Yarış ve yarıştaki safkanlar hakkında söylenecek çok bir şey yok (5)PERİ LİNA rövanş için tekrar gelecektir. Ben Selim Kaya’dan ötürü kazanamadığını düşünüyorum. Ancak (2)MISS HELİN formu göz ardı edilemez. İki kısrak bu gruba yeterlidir.

4.KOŞU- İKİNCİ ALTILI GANYAN BAŞLAR.

İkinci altılı ganyanın başlangıç ayağında çok güzel bir yarış bizleri bekliyor. İlk startında kazanan (3)YAMAN BEY ilk safkanım. Rakibi (10)VIVALDI STORM olur. Eksik koşmaları halinde (5)ZALDIR ve (7)THE SCRET ensesinde olacaktır. Yeri olanlar için (4)CASCADA ve (8)ALTO eklenmelidir.

5.KOŞU 

2400 çim pistte (1)BEKİR‘in bu grubu Karataş idaresinde rahat geçmesi beklenir. Sikleti çok ağır kendisinden 9 kilo daha hafif koşacak ve uzunda sürekli tercihlediğim bir türlü getiremediğim (6)NEŞETİM isimli safkanı rakibi olarak bir kez daha denemek istiyorum. Ekürilerden (5)CEZURMİRZA daha iyi bir biniciyle daha şanslı olabilirdi ama yine de sürpriz isim ekliyorum.

6.KOŞU

Gazi’nin provasında 600.000 TL ödüllü Erkek Tay Deneme koşusunu izleyeceğiz. Müthiş safkanlar var ve öncelikle ayaklarının yere sağlam basmasını temenni ediyorum. Bir önceki yarışlarda da hatırlayacağınız üzere (2)CALL TO VICTORY benim çok ama çok beğendiğim bir safkan. Gazi’nin de en büyük adaylarından biri. İlk startında 4. olduktan sonraki 8 startınının tamamını kazandı ve bunlar hep üst düzey yarışlardı. Ahmet Çelik ile 7/7’si var. Rakibi olarak görülen (7)KINGSMAN‘e hep uzak yaptı bu zamana kadar. Mücadeleci, rekabetçi bir şampiyon. Hep iyi yanlarından bahsettik, biraz da olumsuzları söyleyelim. Öncelikle Ahmet Çelik gerçekten çok formsuz. Pandemi sonrasında çıktığı yarışlarda beni hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor. Atın kalitesi ne kadar iyi olursa olsun binicisi ile uyumu sağlayamadığı taktirde bu iş olmuyor, yıllarca örneklerini gördük. İkincisi de Karataş idaresinde koşacak (9)VARNEZZA isimli tayın derece olarak CALL TO VICTORY’den yaklaşık 2 saniye önde olması. Tabi ki yarışın temposundan dolayı bu farklar çıkıyor olabilir ama göz ardı edilmemesi gereken bir fark bana göre. (7)KINGSMAN için ise mesafe uzadıkça daha iyi koşabilir gibi. Bugün ne yapacak bilmiyorum. Tüm Türkiye 3 tayı tutacaktır. Artılarıyla eksileriyle belirtmeye çalıştım, karar sizin. .

7.KOŞU

(8)ZAZU ve ekürilerden (1)CESURKAN öncelikli safkanlarımdır. Turbo ve kısrak babası Kafkaslı olan (2)KAFKASIM daha iyi koşmayı hakediyor. Genlerine biraz sahip çıksın ve koşsun bi zahmet 🙂 (7)UĞUR PERİSİ son safkanımdır.

8.KOŞU

(3)GOLD POLAT‘ın kazanmasını beklediğim mücadelede arasına rağmen son 3 kumunda geçilmeyen (4)HEYECANLI çimde nasıl koşacak merak ediyorum ve ekliyorum. (5)BEYOND REDEMPTION ise son safkanım olur.

9.KOŞU 

İstanbul’da kapanış dişi tay deneme yarışıyla yapılıyor. Karataş idaresinde koşacak olan (6)LUNA LOVEGOOD bu zamana kadar ki 5 startında geçilmedi ve bugün de bu apoletle buraya çıkıyor. Muhtemelen ağır AGF çıkacaktır. Aynı şekilde Kocakaya ile start alacak (3)FLORIDA COAST isimli tay da tercihlenecektir. Ancak ben tercihimi son kuponda da tek tuttuğum, koşularını çok beğendiğim kalitesiyle fark yaratabileceğine inandığım (10)PRIOR üzerinde yapacağım. Zaten kalitesi hakkında söylenecek çok fazla bir şey yok. Hislerim tek tutmamı söylüyor. Tabi burayı kapatmak isteyenler (3)FLORIDA COAST ve (6)LUNA LOVEGOOD rakipleri olarak ekleyebilir.

 

 

12 TEMMUZ 2020 İSTANBUL 1. ALTILI KUPONU

1.AYAK – 1.KOŞU(7)NEDRET // 2-4-8
2.AYAK – 2.KOŞU3-1-2-8-9
3.AYAK – 3.KOŞU(5)PERİ LİNA – (2)MISS HELİN
4.AYAK – 4.KOŞU3-10-5-7-4-8
5.AYAK – 5.KOŞU(1)BEKİR // 6-5
6.AYAK – 6.KOŞU(2)CALL TO VICTORY – (9)VARNEZZA – (7)KINGSMAN

 

12 TEMMUZ 2020 İSTANBUL 2.ALTILI KUPONU

1.AYAK – 4.KOŞU3-10-5-7-4-8
2.AYAK – 5.KOŞU(1)BEKİR // 6-5
3.AYAK – 6.KOŞU(2)CALL TO VICTORY – (9)VARNEZZA – (7)KINGSMAN
4.AYAK – 7.KOŞU8-1-2-7
5.AYAK – 8.KOŞU(3)GOLD POLAT // 4-5
6.AYAK – 9.KOŞU(10)PRIOR // 6-3

 

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.