12 NİSAN 2016 – ANKARA ALTILISI

12 NİSAN 2016 – ANKARA ALTILISI

12 Nisan Salı günü ANKARA’da 8 koşulu bir yarış program bulunmaktadır.. 7’li Ganyan ve 7’li Please oyunları için 2. Koşu saat: 15:00, 6’Lı Ganyan oyunu ise 3. Koşu saat: 15:30’da başlayacaktır. Bol Şanslar Dilerim.

ANKARA Yarışları Başlıyooorrrr…. Geçen seneden de sevdiğimiz bir program olan ANKARA yarışları nihayet 12 Nisan 2016 tarihi ile yarışseverle buluşuyor… Güzel bir başlangıç yapar dileriz… Biliyorsunuz geçtiğimiz sene de ANKARA’da başarılı yorumlara imza atmış bulunmaktayız. Ama görüyoruz ki bizler ne kadar detaylı inceleyip, çalışırsak çalışalım ve sizlere sunalım olmayacak görüntülere şahit oluyoruz. Kimisi atı teşvik etmiyor, kimisi yarışı en arkada izleyip son metreler de ikinciliğe getiriyor… Ne diyelim bu oyunun fıtratında var. Dikkat gerektiren bir oyun olduğu gibi biraz da şansınızın yanınızda olması gerekiyor. Ankarada ilk yarış gününde diğer yerler gibi üç adet “İLKTAY KOŞUSU” bulunmaktadır. Diğer koşulardan önemli olanlar ise “POLİS GÜNÜ KOŞUSU” ve “CEVDET KARATAŞ KOŞUSU” bulunmaktadır. ANKARA’da ilk yarış programında hepinize canı gönülden bol şanslar dilerim…

 

1. KOŞU: Boş koşu olarak tabir ettiğimiz bu ayakta 3 Yaşlı Arapların İlktay koşusu ekranlara gelecektir. Çalışmalarım doğrultusunda; 13 – GÖNÜLGÜZELİ ve 2 – ÇAĞRILAN diğer rakiplerine oranla bir adım önde olan safkanlardır. Diğer safkanlardan ise binicilerine göre şans verilmesi gereken isimler; 1 – ALTUNSARAY , 6 – KATİPHAN (12 ile eküri) , 7 – KURYE ve 5 – HAKTAN BEY kuponlarda bulunabilir. İLKTAY Koşusu olduğu için nelerin olacağı meçhul bir koşu aslında. Ama ön plana çıkan isimleri sizlere sunduğumuzu düşünüyorum. Yine de sizler tuttuğunuz safkanları ekleyebilirsiniz.

2. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): Yedili ganyanın başladığı bu uzun mesafeli koşuda genelde hafif kilolu safkanların yarışı kazanması dikkatimi çekmiştir. Bu yüzden rahat rahat 1 – GÖRGÜNCAN banko olarak yazın diyemiyorum. Adana’da bir türlü istediği birinciliğe kavuşamaması da hep ağır kilo olarak yarışlara katılmış olmasından kaynaklı diye düşünüyorum. Bence dört safkanın koştuğu bu yarışta hepsinin gelirinin olduğunu hatırlatmak isterim. Ama yine de grupta hem handikap hem de kalite olarak göze batan elbetteki GÖRGÜNCAN’dır. Dileyen tek atabilir, dileyen bu ayağa hepsini yazabilir.

3. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): Altılı Ganyanın başlangıç ayağına da İLKTAY KOŞUSU yerleştirilmiş. Bu da demek oluyor ki sepet sepet yumurta sakın bu ayağı unutma… Unuttuğun her atın gelirinin olabileceğini tekrar hatırlatmak isterim. Bu tip koşular her türlü sonuca açıktır. Bizler sadece sizlere gelebilecek en iyi safkanları önerebiliriz. Ama yağış, ama sıcak olur hangisinin ne yapacağı o zaman belli olur. Biz hava şartlarını normal kabul ederek bu oyunda tahminlerde bulunuyoruz. Geçelim bu ayağın göze çarpan safkanlarına… 3 – BOZTEPEBEYİ ve 7 – LORD ilk tuttuğum isimlerdir. Daha sonra rakip olarak; 13 – YÜCESOY , 5 – KOŞANAĞA , 9 – ÖZYEL ve 2 – BEYBARAN kuponlara yazılabilecek isimlerdir.

4. KOŞU: Polis Günü Koşusu olan bu yarışta 1 – DASKYLEION öncelikli tuttuğum safkan olup 2 – ES ES RUNNER ciddi rakibi olacaktır. Bu iki atın dışına çıkması sonucu ancak ve ancak HEPSİ diyen bulabilir.

5. KOŞU: 4 ve Yukarı Arapların ŞARTLI-4 olan 2000 mt.lik bir mesafede mücadelelerini seyredeceğiz. Görünüşe göre zorlu ve çetin geçecek bir yarış izlenimi var. Bu koşu da 2 – YOLALAN banko olarak önermek istiyorum.

6. KOŞU: Altılı ganyan oyunun dördüncü ayağını oluşturan bu koşuda yine bir İLKTAY KOŞUSU ile karşı karşıyayız… Burada da tekrar aynı şeyleri belirtmeye gerek yok. Her türlü sonuca açık olduğunu kabullendiğimiz koşulardan bir tanesidir. Öne çıkan isimler; 1 – ALTINCI HİS ve 2 – GÜNDÜZKAAN ilk tuttuğum safkanlardır. Rakip olarak ise; 7 – TARIKHAN (4 ile eküri) , 6 – SABRİNİN ATI , 5 – MİSİLİ ORHAN ve 11 – ARAF ZAMANI yazılabilir. Geniş kupon yapan yarışseverlere ise 3 – HÜSNÜUSTA ve 9 – USBEY süpriz olarak değerlendirmeleri önerilir.

7. KOŞU: 4 Yaşlı ARAPLAR KV-18 “Cevdet KARATAŞ” Koşusunda; 11 – FOTERLİ , 12 – MONTEGO ve 13 – BİNENBİLİR öncelikli olarak kilo avantajlarından ötürü yazılması gereken safkanlardır. Daha sonra; Kalitesiyle bilinen 1 – TORAMAN , etkili jokeyiyle iyi yarışlar çıkaran 9 – BÜYÜKDÜŞÜN , 3 – RUAT , 5 – YÜREKKAN ve 7 – SARAYBOSNA (8 ile eküri) yazılabilecek safkanlardır.

8. KOŞU: Son iki koşusunda ADANA’da koşup, ondan önceki koşularını ANKARA’da kazanan 3 – KIZILŞAHİN yarın yine kendisini hatırlatabilir. Benim gönlümden yine kazanacağı geçiyor. Bakalım FINE HONOR ve DEMİR PENÇE gibi rakipleri karşısında nasıl bir yarış sergileyecek hem merak ediyorum hemde KIZILŞAHİN’i banko önermek istiyorum.

 

12 NİSAN 2016 – ANKARA ALTILI ŞABLONU:

  1. AYAK: 3 – 7 // 13 – 5 – 9 – 2
  2. AYAK: 1 – DASKYLEION // 2
  3. AYAK: 2 – YOLALAN (BANKO)
  4. AYAK: 1 – 2 // 7 – 6 – 5 – 11 // 3 – 9
  5. AYAK: 11 – 12 – 13 // 1 – 9 – 3 – 5 – 7
  6. AYAK: 3 – KIZILŞAHİN (BANKO)

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

İlk Tahmini Sen Yap!