12 Haziran 2020 Cuma günü akşam koşuları İstanbul ile devam ediyor. Özlediğimiz kaliteli safkanlar bugün büyük koşularda bir araya gelecek. 10 koşuluk yarış programında çift altılı ganyan var. 12 Haziran 2020 Cuma günü İstanbul’da Birinci altılı 1.koşu ile birlikte 16:45’de başlayacak. İkinci altılı ganyan ise 5. koşu ile 19:00’da başlayacak.

1.KOŞU – BİRİNCİ ALTILI GANYAN BAŞLAR.

İstanbulda açılış 2100 metre çim pistte başlıyor. Uzun mesafe koşularını beğendiğim (5)ARTS MAN Halis Karataş idaresinde ilk safkanım. Çok dengesiz koşularının olmasından dolayı rakip yazmak zorundayım. Son koşularını ölçü almadığım, toparladığı taktirde bu gruba nal toplatacak isimlerden, uyumlu binicisiyle (4)STALLION FALCON güçlü rakibi olacaktır. Çimde 2/2 yapıp tekrar kum piste çıkan orada da harika işler yapan (1)CARROT tekrar çime dönüyor. Sevdiği mesafede rakiplerinin eksik koşması durumunda devreye girecektir. Yeter mi? Bültende (6)DOĞA KANUNU yazmazsan pişman ederim der gibi bakıyor. Ekliyor ve geniş bir başlangıç yapıyoruz.

2. KOŞU

Şartlı1 mücadelede (2)MEGALOMAN ilk safkanım. (8)LOKUM ve (4)STARK güçlü rakipler olacaktır. Ancak sürpriz bir ismin buradan gelebileceğine inanıyorum. 9 safkan koşuyor 3-5 eküri. 8 at ile hepsi geçeceğim.

3.KOŞU

Budakhan yaşlanıyor. Bu tarz isimlere veda etmek çok zor. Ancak 8 yaşında formsuz Budakhan 1900 pistte kendisine nazaran daha genç rakipleri önünde şansı olur mu? Ben yazmayacağım. Çok formsuz olsa da (7)ŞUBARTAY bende ilk sırada koşar. Rakibi olarka da (8)YETİM AHMET‘i ekliyorum.

4.KOŞU

Bir önceki koşuda Budakhan’dan sonra CHERI CHERI LADY’i de rakiplerinden tam 4 yaş büyük tek başına koşuyor görmek beni üzüyor. Saadettin Boyraz ile birlikte yıllarca mesafesinde tek tuttuk. Kalitesinden yine değerlendirilebilir ama ben Budakhan’da olduğu gibi burada da yazmayacağım. (1)BLANCHARD bu grubu geçmesi lazım. Tek yazacağım.

5.KOŞU – İKİNCİ ALTILI GANYAN BAŞLAR.

İkinci altılı ganyanın başlangıç ayağında bütçe el verdiği ölçüde at yazılması gerektiğine inanıyorum. (7)ELMASIN KIZI ve (4)BELALI TUMBUL ön planda tuttuğum isimler. (3)ROMANOLUR ve (5)BAWEPİR bu ikilinin ensesinde olacaktır. Eksik koşmaları durumunda ise adeta kazanma özürlüsü (6)GÜLDÜRGÜLDÜR devreye girebilir. 

6.KOŞU

Mükemmel bir yarış. Çok formda safkanlar var. Önceki ayaklarda doldurmak zorunda kaldığım için burada bir. risk almak durumundayım. (1)FLORIDA COAST önceki yarışlarında gösterdi ki ileride çok iyi işler yapacak. Daha önce Karataş idaresinde 4/6 durumundalar. Karataş Covid19 sonrasında henüz yarış kazanamadı. Bugün ilk olmalı. Aynı zamanda üç tanesi son yarışları olmak üzere 5 yarışın 4 ünü kazanan UNKNOW LOVE ile eküri koşacaklar. Ben çok güçlü olduklarına inanıyorum. Geçildiği taktirde çok fazla isim yazmak lazım, kurgum ona göre değil. (1) FLORIDA COAST tek.

7.KOŞU

(8)SENSE EIGHT‘in ön plana çıktığı başlangıç koşusunda (5)SPECIAL SON ve (9)SPEEDY ROCKY rakibi olur. İki ekürinin koştuğu yarışta 7 atla hepsi geçip sürpriz bekleyeceğim.

8.KOŞU

260.000 TL ödüllü Mohaç Koşusu‘nda özlediğimiz günlere geri dönüyoruz. Bir tarafta daha önceki tüm koşularını Karataş ile yapmış ve 5/8 lik bir performansla üst grup mücadelelerin vazgeçilmez ismi (6)SÜRGÜNTAY var. Diğer tarafta dört tanesi son yarışları olmak üzere koştuğu 6 kum pistte daha önce hiç geçilmeyen müthiş formda (3)BAŞ HÜKÜMDAR var. Aynı şekilde yine kumda müthiş işler yapan (5)MEGASTAR ve kum çim ayırt etmeden koşan (4)DEMİRPERDE.. Ayırmak çok çok güç. Bu tarz yarışlarda sezgilere güvenmek, inanmak lazım. Çim pistte son yarışlarında SÜRGÜNTAY DEMİRPERDE’yi geçmişti. Aynısını bekliyorum. (6)SÜRGÜNTAY tek!

9.KOŞU 

(2)HARPUT RÜZGARI ve (4)GOLDENPASS yarışta ön plana çıkan isimler. (5)AZMANTOR da kumdaki üst üste ikinci ve üçüncü olduğu yarışlardan sonra burada kazanabilir. Son olarak da (3)LUALUA‘yı ekliyorum.

10. KOŞU

İstanbul’da koşu programı 1400 çimde Şartlı4 mücadele ile kapanıyor. (1)SÜLÜNBİKE bu grubun üzerinde bir safkan. Kilosundan etkilenmediği taktirde alternatif tek değerlendirilebilir. (7)DUMANOĞLU‘na ben inanmaya devam edeceğim. Safkan fazlasını hakediyor. Ayabakan orjinli son 2 kum pist startını kazanmış (2)BALALAYKA ve (10)SPARTAKÜS kapanış ayağındaki son isimlerim..

12 HAZİRAN 2020 CUMA İSTANBUL 1.ALTILI KUPONU

1.AYAK – 1.KOŞU 5-4-1-6

2.AYAK – 2.KOŞU HEPSİ 8 AT (3-5 Eküri.)

3.AYAK – 3.KOŞU 7-8

4.AYAK – 4.KOŞU (1)BLANCHARD TEK!

5.AYAK – 5.KOŞU 7-4-3-5-6

6.AYAK – 6.KOŞU (1) FLORIDA COAST TEK!

12 HAZİRAN 2020 CUMA İSTANBUL 2.ALTILI KUPONU

1.AYAK – 5.KOŞU 7-4-3-5-6

2.AYAK – 6.KOŞU (1) FLORIDA COAST TEK!

3.AYAK – 7.KOŞU HEPSİ (1-4 VE 7-8 eküri) 7 AT

4.AYAK – 8.KOŞU (6)SÜRGÜNTAY TEK!

5.AYAK – 9.KOŞU 2-4-5-3

6.AYAK – 10.KOŞU 1-7-2-10

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.