11 MAYIS 2016 – ELAZIĞ ALTILISI

11 MAYIS 2016 – ELAZIĞ ALTILISI (CANER)

ELAZIĞ 11 MAYIS 2016 Çarşamba günü 9 koşulu bir yarış programı bulunmaktadır. 1.Altılı ganyan oyunu 1.koşu ile saat 14.00’de 7’li Please ve 7’li Ganyan 3. Koşu ile Saat: 15:00’de, 2.Altılı Ganyan oyunu ise 4. Koşu ile saat: 15:30’da başlamaktadır. Bol Şanslar Dilerim…

Elazığ’da bir terslik olmaz ise 9 Koşulu bir programı yorumlamaya çalışacağım. Terslik derken geçenlerde biliyorsunuz tahmini yazdık yayınladık. ELAZIĞ İPTAL oldu. At sahiplerinin protestosu sonucu yarışlar koşulamadı. Bakalım 11 Mayıs 2016 Çarşamba günü neler olacak. Biz şunu biliyoruz Mahalli bir yarış yeri olan ELAZIĞ için geçerli olabilecek tahminleri bulmanız çok zor. Ama elimizdeki imkanlar sonucunda çalışmalarımızı sizlere yansıtmaya çalışacağız. Diğer programlar gibi zevkli geçen bir yarış yeri olmadığının da altını çizmeme gerek yok zaten biliyorsunuz. Oynayan kitle belli, tevzisi belli. Bir ANKARA, İSTANBUL veya İZMİR gibi olamaz ELAZIĞ bunu beklemiyoruz. Lakin öyle değişik atlar geliyor ki bazen insanın ağzı açık kalıyor. Biz burada tahminlerimizi sunar ve geçeriz. Oynamak isteyenler oluyor onları görmemezlikten gelemeyiz. Bu yüzden bu programın hazırlanması ve tahminlerin sizleri sunulmasında yardımcı olmak için buradayız. Ama lütfen yarış bitimlerinde ve koşulardan sonra siteye gelerek bu nasıl atmış, böyle yarış yeri mi olur gibi tabiri caizse hakaret içerikli mesajları bu konu altından göndermenizi istemiyorum. Yaşadığımız tecrübeler sonucu bu konuyu burada aydınlatmak istedim. Hiç bir zaman mahalli yarışları oynamak veya diğer yarış yerlerini oynamanız için bir zorunluluk kılmıyoruz. Burası tahmin sitesi, yorumlarımızı çalışıp çıkarabildiğimiz safkanlar ile oluşturuyoruz. 11 Mayıs Çarşamba ELAZIĞ at yarışı tahminlerim şu şekildedir (CANER).

1. KOŞU – (1.ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 3 – ASİARTUN günün bankosu olarak gözüküyor. Lakin burası ELAZIĞ olduğu için rakiplerini şu şekilde sıraladım; 1 – ABİDE TAY , 5 – BİHTER SULTAN (6 ile eküri) ve 12 – SON ARZUM geniş kuponlarda değerlendirilebilir. Süprizi ise; 4 – BİHRUZ ve 2 – ARSLAN FIRTINASI yapabilir.

2. KOŞU: 4 Yaşlı Arapların HANDİKAP-14 mücadelesinde ağır kilosundan etkilenmez ise 4 – DİVAN BEYİ bir başka alternatif banko olarak değerlendirilebilir. Ama kilosu sorun yaratırsa devreye girebilecek isimler şunlardır; 18 – KENANTAY (17 ve 3 ile eküri) , 14 – BORDOBATUR , 15 – GEÇENER ve 1 – GOBAKLI hata kollayabilecek güçte safkanlardır.

3. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): Yedili oyunun başlangıç ayağında 1000 mt.’lik kum pist dereceleri dikkatimi çeken isimleri ön planda tutmak istiyorum. Bunlar; 6 – İSMET ve ona hemen yakın derece ile koşuyu bitiren 4 – DORUGÜZEL öncelikli olarak yazılması gereken safkanlardır. Süprizi ise; 3 – BEYBİNİN KIZI ve Ankara’da üç yarış görüp üçünde de sonuncu olarak bitiren 8 – KAYNAKLICAN şimdi ELAZIĞ’da ne yapacak izleyip göreceğiz. Bakarsınız kafayı alır bitirir… Genelde öyle oluyor ya ELAZIĞ pistinde kafaya çıkan sanki yokuş aşağı freni arızalanmış kamyon gibi süratlenerek potoya doğru gidip, bitiriyor. 

4. KOŞU – (2.ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 3 Yaşlı İngilizlerin HANDİKAP-14 mücadelesiyle ELAZIĞ’da ikinci altılı ganyan oyununa start verilecektir. Burada 1 – GOLDEN COUNTESS (7 ile eküri) ve 3 – DREAM LINE bana göre iki eşit güçte safkandır. Koşuyu ikisinden birisinin önde bitirmesini bekliyorum. Ama kilo avantajından dolayı geniş kuponlarda muhakkak 11 – PASTORIA‘ya şans verilmesinden yanayım. 

5. KOŞU: 1200 mt.’lik sürat yarışında kafayı alan bitirecektir diye düşünüyorum. Eminim buraya kadar normal atların gelip burada bir hareketlilik oluşmasına şaşırmamak gerekir. Lakin son yarışını beğendiğim ve aynı performansı burada yansıtması halinde birinciliğe yakın olarak gördüğüm isimi banko olarak sizlere önermek istiyorum. 14 – OYTUNTAY günün ilk bankosu olarak ELAZIĞ’da önerimdir.

6. KOŞU: Günün bir diğer banko safkan önerisi ise bu koşuda 4 – KAÇAR FEVZİ olacaktır.

7. KOŞU: 3 Yaşlı Arapların MAIDEN mücadelesinde yine ilk tuttuğum isimler 3 – GÜMÜŞTEL ve 1 – DOĞANGELİN olacaktır. Rakip arayanlar; 5 – MİYASE TACI , 2 – EYLÜLDEGEL ve 12 – YÜRÜSURHAT kuponlarına ekleyebilirler.

8. KOŞU: Burada kendisini unutturduğunu sanan 8 – HULİN ile başlamak istiyorum. ELAZIĞ’da güzel yarışlara imza atan bir isim olarak ilk değerlendirilmesi gereken safkandır. Daha sonra; 9 – NEW ALAÇAT , 13 – DOCTOR PRETI , 11 – TOMS TO TOMS , 7 – ESENPOYRAZ ve 12 – CHAMONIX geniş kurgularda yazılabilecek isimlerdir.

9. KOŞU: Bu pist ve mesafede en iyi dereceye sahip olan 18 – MEDOC göz ardı edilmemeli. Yanına yazılabilecek isimler ise; 9 – SANGRIA , 10 – GÜNÜN ŞAMPİYONU , 5 – TRENDSETTER , 1 – EBU EMİR , 8 – ZAHAN ve 2 – AYDEMİRBEY değerlendirmenize kalmıştır… Burayı kalabalık geçmekte fayda var diye düşünüyorum.

 

11 MAYIS 2016 – ELAZIĞ 1.ALTILI ŞABLONU:

1.AYAK: 3 – ASİARTUN // 1 – 5 – 12 // 4 – 2

2.AYAK: 4 – DİVAN BEYİ // 18 – 14 – 15 – 1

3.AYAK: 6 – 4 // 3 – 8

4.AYAK: 1 – 3 // 11

5.AYAK: 14 – OYTUNTAY (BANKO)

6.AYAK: 4 – KAÇAR FEVZİ (BANKO)

 

11 MAYIS 2016 – ELAZIĞ 2.ALTILI ŞABLONU:

1.AYAK: 1 – 3 // 11

2.AYAK: 14 – OYTUNTAY (BANKO)

3.AYAK: 4 – KAÇAR FEVZİ (BANKO)

4.AYAK: 3 – 1 // 5 – 2 – 12

5.AYAK: 8 – HULİN // 9 – 13 – 11 – 7 – 12

6.AYAK: 18 – MEDOC // 9 – 10 – 5 – 1 – 8 – 2

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on StumbleUponPin on PinterestShare on LinkedInDigg this

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

3 Yorum - "11 MAYIS 2016 – ELAZIĞ ALTILISI"

Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
silivrili

BOL ŞANSLAR

halil

Slm hocam medoc 13 değil 18 olacak bilginiz olsun

wpDiscuz