11 EKİM 2016 – DİYARBAKIR ALTILISI

Salı günü Diyarbakır at yarışı programında 9 koşu bulunmaktadır. BİRİNCİ ALTILI GANYAN 1. Koşu ile saat: 13:00'de, 7'li Ganyan oyunu 3. Koşu ile 14:00'de, İKİNCİ ALTILI GANYAN oyunu ise 4. Koşu saat: 14:30'da başlayacaktır. Bol Şanslar…

Her ne kadar sevmediğimiz bir program olsa da sizlerden oynayanlar olduğu için elimizden geldiğince, dilimizin döndüğünce burada bu programlara yer veriyoruz… Oynayıp oynamamak tamamen sizlerin iradesinde olan DİYARBAKIR, ELAZIĞ vs. yarış yerleri için emin olun sağlam bir tahmin vermek çok zor… Çünkü; Beklenmedik yerde FAVORİ ismin çıkıp gelmesi, Beklendik yerde ise SÜRPRİZİN KRALI'nın gelmesi muhtemel bir program… Ne yazık ki buradaki emeklerimiz bazen hiç olabiliyor. Bu tür yerler için oynanan oyunlarında düşük miktarlı olması biraz olsun belki yarışseveri rahatlamak açısından önemlidir. En azından zararı ne kadar aza indirebilirsek o kafi… Hiç bir zaman bu tür yerlere büyük kupon yapılması taraftarı olmadığımı tekrar tekrar dile getiriyorum… Şimdi diyeceksiniz ki bir tek buralar mı? Her yerde sürprizin kralı gelir oldu…Acaba biri bizi mi gözetliyor, ona göre mi atlar geliyor dediğinizi duyar gibiyim… Kafalar çok karışık, her telden sesler çıkıyor. AGF nedir, ne için yapılmıştır bilmem ama… YARIŞSEVERİN oynadığı kuponlar dahilinde birinci, ikinci, üçüncü vs.. safkanların sıralaması oluşmaktadır. Bazen gelen atlara bakıyorum, AGF'de yüzde 2 oynanma oranına sahip, bazen 0,40 larda olanı bile gördük. E şimdi biri bizi gözetliyor mu demek daha doğru, herşey apaçık ortada demek mi daha doğru. 

Geçenlerde arkadaş sağolsun internet üzerinden bir şey paylaşmış benimle. Ganyan bayide dedikodular yükseliyor diye başlık atmış. Çok güzel bir noktaya değiniyorlar oradaki yarışseverler. Diyorlar ki; KABAHAT BİZDE ARKADAŞ !!! Oynamayacaksın 1 HAFTA bak nasıl düzeliyorlar… Şimdi bu tepki cümlesini aynen oradan alıntı yaparak buraya yazıyorum. Sakın kimse alınmasın, gücenmesin. DURAMIYORUZ BİZ Diyorlar… Bu cümle zaten herşeyi anlatıyor. Ama bu cümle her yarışı oynayıp, yattıktan sonra tekrarlanıyor. He demekki yarışı oynamadan duramıyoruz. Yarışı oynayalım ama kendimizi kaptırarak değil. Evet çoğu şey insanı zorda bırakıyor. At koşuyor UZAK ARA kazanıyor… Herkes gümlemiş, yatmış… Aaaa ertesi gün bir bakıyoruz ATTA DOPING çıkmış. Haydaa ganyan bayiye gidip USTA bu atta doping çıkmış benim kuponun parasını ver diyebiliyormuyuz? DİYEMİYORUZ. Neden böyle bir kural yok. Atta doping de çıksa, Faulde yapıp kazansa yattıysan yattın hemşerim. Yattığın yeri bil diyorlar. Bu düzenleme nasıl yapılır bilmem ama çoğu kişinin, yarışseverin canını sıkan noktadır. ATLAR KONTROL edilmeden mi yarışa sokuluyor? Yoksa bu atın dopingli bir şekilde piste çıkması nasıl oluyor? Bu sorular hep cevapsız kalmaya MAHKUMDUR… Dileriz düzene girer, insanlar rahat bir şekilde oyun oynarlar… Birde JOKEY'ler piste atları ile çıkarlarken şu GANYAN oranları var ya bence gizlensin ya… Adam orada FAVORİ olup olmadığını görüyor. Hangi atın ganyanı ne kadar apaçık görünüyor. Ne bileyim dostlar sizler için elimizden geleni yapmaya, yarışseverin sesini duyurabilmek için uğraşmaya devam ediyoruz… Kendi çapımızda eğleniyormuyuz yoksa gerçekten buralardan bir yiğit geçip okuyor mu acaba yazıları merak ediyoruz. Asla ne yarışseveri ne de kurumu kötülemiyoruz. Ama o kadar atın içinden 87 LİRALIK at nasıl geliyor hocam bana bir izah et demekte bize düşüyor… AGF sıralamasında 1. at gelmedi anlarım, 2. at gelmedi anlarım, 3. at gelmedi hadi onuda anlarım… Sonuncu at? Kim oynuyor bu atlara ya… Gelirinin çok düşük olduğunu hepimiz biliyoruz. 

11 Ekim Salı günü DİYARBAKIR 9 Koşulu gündüz ilk yarış programı olarak ekranlara gelecektir. 11 Ekim 2016 (11.10.2016) Diyarbakır at yarışı tahminlerimiz şu şekildedir;

1. KOŞU – (BİRİNCİ ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR)3 Yaşlı Arap atların MAIDEN mücadelesi ile DİYARBAKIR'da 1. ALTILI GANYAN oyunu başlayacaktır. 9 – ŞİMALYILDIZI ve 8 – GİZEMLİTAY bu pistteki en iyi derecelere sahip safkanlar oldukları için öncelikli olarak kuponlara yazmak gerekir. Daha sonra; 7 – FRENKBAĞI , 3 – KUTANBEY ve 11 – ZEYNETA geniş kuponlara eklenebilir.

2. KOŞU: 3 Yaşlı İngiliz atların HANDİKAP-14 koşusu ile 1. ÜÇLÜ GANYAN oyunu başlayacaktır. 1800 mt.'lik kum pistte gerçekleştirilecek bu yarışta; 2 – LOVELY MAYA , 3 – FORTY FIVE , 12 – MAGNETO ve 1 – AYA BAKAN gözüme çarpan safkanlar oldu. Sürpriz için ise; 9 – BALOTELLI geniş kuponlar da yer alabilir…

3. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): 1700 mt.'lik kum pistte start alacak olan 4 ve Yukarı Arap safkanları SATIŞ koşusu için birincilik mücadelesi verecektir. Aynı zamanda YEDİLİ Ayağını oluşturan bu koşuda; Grubun en yüksek handikap puanına sahip olan 5 – DİGOR (8 ve 12 ile eküri) öncelikli olarak kazanmasını beklediğim isimdir. Rakiplerini sıralayacak olursak; 4 – BABA SÖNMEZ , 1 – CANKURUŞ , 3 – AYÇIRA ve 10 – HÜCUMCAN hata kollayacak safkanlar olarak görüyorum…

4. KOŞU – (İKİNCİ ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 2. ALTILI'nın başlangıç ayağında yine bir MAIDEN mücadele ile karşı karşıyayız… Son koşusunda bu pist ve mesafede 1.30.50'lik derecesi ile pistten ikinci olarak ayrılan 11 – ÖVGÜM ve 1.30.79'luk derecesi ile gene bu pistte start almış ve ikinci olarak ayrılmış olan 1 – ERCANBABA ikilisini kazanmaya yakın görüyorum. Bu ikiliye en yakın bitiriş derecesi 1.31.05 ile 6 – ASTRAKIZI ciddi rakip olarak gördüğüm safkandır.

5. KOŞU: 3 Yaşlı İngilizlerin ŞARTLI-3 mücadelesi ile BEŞLİ GANYAN oyunu ekranlara gelecektir. 2000 mt.'lik kum pistte izleyeceğimiz bu zorlu mücadeleye onaltı safkan katılacaktır. Geçen ki yarışında 3 boy fark atarak ELAZIĞ'da birinci ayrılmayı başaran ve aynı jokeyi ile bu kez DİYARBAKIR'da piste çıkan 3 – HACO koruduğu formu ile günün ilk bankosu olarak sizlere önerimizdir.

6. KOŞU: 4 ve Yukarı İngiliz safkanların HANDİKAP-16 mücadelesinde; Riske girip 14 – LION ROCK bu defa kazanacağını düşünüyorum. Günün bir diğer bankosu olarak seçtim. Sizler isterseniz yanına tuttuğunuz safkanları ekleyebilirsiniz… Tabi diğer ayaklardan at silmek kaydı ile yoksa çok büyük kupon olur….

7. KOŞU: 3 ve Yukarı İngiliz atların ŞARTLI-3 yarışı 1700 mt.'lik kum pistte yapılacaktır. Bir önceki yarışında DİYARBAKIR'da bu mesafede 62 kg. ile birinci gelen 13 – FOURTUNE şimdi 57 kg. ile piste çıkacak olması birinciliğin en güçlü adayı olarak gösterebiliriz. Diyelim ki eksik koştu, aynı yarışını tekrarlayamadı. 2 – KATNISS , 14 – ANTIOXIDANT , 6 – SHIBUMI ve 1 – SARAÇKIZI devreye girebilecek safkanlar olarak gördüğüm rakipleridir.

8. KOŞU: DİYARBAKIR'da TABELA ayağına geldiğimizde günün son MAIDEN mücadelesinin olduğunu görüyoruz. 3 – EDREMİTKAYA ve 5 – ULUDAĞKAYA (8 ile eküri) yeterli olacağını düşündüğüm ikilidir.

9. KOŞU: 5 ve Yukarı Arap atların ŞARTLI-2 koşusu ile günü kapatacağız… İKİNCİ ALTILI'nın son ayağı olan bu yarış 1200 mt.'lik kum pistte gerçekleştirilecektir. 7 – ALİBEGİ , 3 – AKTEMUR , 13 – FOÇAGÜZELİ (5 ile eküri) ve 10 – DUBAİLİ küçük kuponlar ayrımsız olarak yazmalıdır… Geniş kupon yapıp sürpriz arayanlar ise; 8 – AĞA OSMAN (2 ile eküri) ve 6 – EVRENOĞLU önerebileceğim safkanlardır.

11 EKİM 2016 – DİYARBAKIR 1. ALTILI ŞABLONU:

1. Ayak: 9 – 8 // 7 – 3 – 11

2. Ayak: 2 – 3 – 12 – 1 // 9

3. Ayak: 5 – DİGOR // 4 – 1 – 3 – 10

4. Ayak: 11 – 1 // 6

5. Ayak: 3 – HACO (BANKO)

6. Ayak: 14 – LION ROCK (BANKO)

11 EKİM 2016 – DİYARBAKIR 2. ALTILI ŞABLONU:

1. Ayak: 11 – 1 // 6

2. Ayak: 3 – HACO (BANKO)

3. Ayak: 14 – LION ROCK (BANKO)

4. Ayak: 13 – FOURTUNE // 2 – 14 – 6 – 1

5. Ayak: 3 – 5

6. Ayak: 7 – 3 – 13 – 10 // 8 – 6

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.