11 ARALIK 2016 – İZMİR ALTILISI

11 ARALIK 2016 – İZMİR ALTILISI

PAZAR günü İZMİR'deki yarış programında 7 koşu vardır. Yedili Ganyan oyunu 1. Koşu ile saat: 14:30'da, Altılı Ganyan oyunu ise 2. Koşu ile saat: 15:00'da başlayacaktır. Bol Şanslar Dilerim…

11 ARALIK 2016 PAZAR günü İZMİR Şirinyer Hipodromunda gerçekleştirilecek olan gündüz yarışları 7 Koşulu at yarışı programını oluşturacaktır. ŞİRİNYER Hipodromunda 5. Koşu'da ekranlara gelecek olan "GÖZTEPE KOŞUSU" günün önemli yarışı olacaktır. 11 ARALIK 2016 (11.12.2016) Pazar İZMİR at yarışı tahminlerimiz şu şekilde olacaktır.

1. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): GÜNÜN GANYANI BU KOŞUDADIR… 4 ve Yukarı Arap atların ŞARTLI-5 mücadelesi ile başlayacak olan YEDİLİ GANYAN oyunu 1900 mt.'lik kum pistte gerçekleştirilecektir. Son yarışını kazanan 6 – AKKURT yine birinciliğe yakın olarak gördüğüm isimdir. En ciddi rakibinin 7 – KARAMÜRSEL olacağını belirtmek isterim. Sürprizi ise; 2 – MUHRİP ve uzun aradan sonra start alacak olan 3 – KUTLUERİNOĞLU yapabilir.

2. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 1200 mt.'lik kısa mesafeli kum pistte izleyeceğimiz ALTILI GANYAN'ın ilk ayağında ise; 2 Yaşlı İngilizlerin MAIDEN koşusu ekranlara gelecektir. Genel açıdan koşularına göz gezdirildiğinde; 3 – BEYNAM , 7 – ENOPİ ve 6 – ELİPS öncelikli olarak kuponlara yazılması gereken safkanlar olarak görüyorum. En ciddi rakip olarak; Royal Abjar yavrusu olan 10 – ROYAL BLAST ilk koşusunda MEHMET ABİ'nin ŞARTLI-1 kazandığı yarıştan dördücülük ile ayrılmıştı. Form durumunu korumasından dolayı gözardı edilmeyecek bir isim. Daha sonra; 5 – BOLD FALCON ve 4 – BIG LOVE geniş kuponlara eklenebilir. Buranın sürprizini 8 – FANATIC , 9 – RAIN HOPE ve 12 – THE BIG LEBOWSKI yapabilir, galoplarına dikkat…

3. KOŞU: 3 Yaşlı İngiliz safkanların HANDİKAP-16 yarışı ile İZMİR'de BEŞLİ GANYAN oyunu başlayacaktır. 1200 mt.'lik kum pistte yapacakları bu mücadelede; En iyi derece sahipleri olan 3 – YILDIRIM ŞAH (9 ile eküri) ve 5 – OLIVE KING ikilisi ayrımsız olarak kuponlara yazılması gerektiğini düşünüyorum. Bu ayağı sağlama alayım sigortalı bir koşu izleyeyim diyenler ise; 2 – BABİ ve 6 – GARİPAĞA'yı değerlendirebilirler.

4. KOŞU: 3 ve Yukarı İngiliz dişi atların katılacağı 1400 mt.'lik kum pistteki HANDİKAP-16 koşusunda ise; Ağır kilosuna rağmen rakiplerine üstünlük sağlayabileceğini düşündüğüm 1 – FLO JO ilk tuttuğum safkandır. Rakipleri ise; Uzun süre aynı binicileri ile start alan 3 – İPEKKIZ ve 5 – PATIENT kuponlara eklenmesi gereken diğer şanslı isimlerdir. Son kazandığı yarış ile formunu geliştiren 9 – BEZMİ ALEM bu defa ağırlaşan rakiplerinin yanında sürprizde değerlendirilmesini önereceğim safkandır.

5. KOŞU: "GÖZTEPE KOŞUSU" 3 Yaşlı Arapların katılımı ile gerçekleştirilecek günün önemli yarışı olacaktır. AÇIK GR-3 mücadele olan bu koşuda; Şimdi burada KARATAŞ'ı bindiği safkanı banko vereceğim. Diyeceksiniz ki yetmedimi arkadaş bizi yatırdığı !! YETTİ… Valla canımıza tak ettirdi artık. Ama onu yazmadanda bazı koşuları geçemiyoruz. Normal şartlarda 6 – SAHİPBEY gerçekten üzerindeki binicisinin hiç bir şey yapmaması halinde bile tek başına yarışa koşabilecek bir yapıya sahip at olduğunu düşünüyorum. Son yarışında üçüncü oldu ama potoda ayrıldılar kafa burun boy kim birinci kim ikinci kim üçüncü oldu diye ama bu defa birinciliğin en güçlü adayı. Benim gibi KARATAŞ'a güvenmeyenler burada; ANKARA'daki başarılı yarışlarından sonra İZMİR'e gelen 7 – TARIKHAN , 1 – ALPTUĞHAN (4 ile eküri) ve 5 – MÖSYÖSPARTAKÜS son günlerin gözde jokeyi Özcan YILDIRIM ile yazılarak bu ayağı sağlama alabilirsiniz. Tabiki SAHİPBEY'i banko olarak yazabilirsiniz burada safkanı kötülemiyorum asla. Küçük kupon yaparsanız ki mecbursunuz bir yerlerde tek atacaksınız. Ama tek atamayanlar mecburen bu safkanlara kuponlarda yer vermelidir.

6. KOŞU​Günün bir diğer MAIDEN yarışı tabela ayağında verilecek start ile ekranlara gelecektir. 3 – ARESHAN , 4 – BAYDÖKER ve 7 – FLASH IS BACK çalışmalarımda önplana çıkardığım safkanlar olarak bu ayağa yazılmasını öneririm.

7. KOŞU: İZMİR'de ALTILI'nın son ayağı olan bu koşu; 1600 mt.'lik kum pistte 4 ve Yukarı Arap dişi atların HANDİKAP-16 mücadelesi ile sonuçlanacaktır. Günün son ayağını bir banko safkan ile kapatmak istiyorum. Burada 10 – SULTANPELİN son koşusunu kazandığı jokeyi M. ÇİÇEK ile bir kez daha birinciliğin en güçlü adayı olarak gördüğüm safkan olup BANKO önerimdir.

11 ARALIK 2016 – ADANA ALTILI ŞABLONU: 

1. AYAK:  3 – 7 – 6 // 10 – 5 – 4 // 8 – 9 – 12

2. AYAK:  3 – 5 // 2 – 6

3. AYAK:  1 – FLO JO // 3 – 5 // 9

4. AYAK:  6 – SAHİPBEY // 7 – 1 – 5

5. AYAK:  3 – 4 – 5

6. AYAK:  10 – SULTANPELİN (BANKO)

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

5 Yorum - "11 ARALIK 2016 – İZMİR ALTILISI"

En Yeniler Eskiler
bekir yıldız
dediğiniz gibi gerçekten tuhaf şeyler dönüyor artık yarışlarda geldi dediğin at son anda arkadan zıpkın gibi biri geliyor geçiyor buraya kadar normal at atı geçer kuralıyla hareket edersek asıl normal olmayan o at şimdiye kadar dereceye bile girememiş  olması madem bu kadar iyidide neden bu zamana kadar kötü koştu hep yada bakıyorsun çalışmalarına neden sivrilmiş bi şey yok atta  birde şu var at dopingli, çıktı elinden derecesi alınıyor buraya kadar buda tmm peki biz oynayanların kuponları ordan yatıyor bizde paraları çöpe atıyoz onar cezalarını yatırıp kurtuluyorlar biz kuponları yırtıp atıyoz çöpe belkide cebimizdek son paraları bi ümşt diye bağlamışken şimdi… DEVAMI »
Velociraptor

1.ayak : 7 enopi – 6-3-4-10-12

2.ayak : 3 Yildirim şah – 8-5-7-4-2

3.ayak : 4 september Wind -9-5-3-1

4.ayak : 6 sahipbey 

5.ayak : 4 Baydoker 

6.ayak : 3-2-4-5-9-12-8-10

Sedat
İzmir 1.Ayak: Atların orijinleri ve genel performanslarına bakıldığında,3-4-6-7 ön plana çıkıyor…  2.Ayak: 2-3-5-8 (Karataş abimiz biliyorsunuz, son zamanlarda favori olduğu birçok atı getiremedi. Huyudur bilirsiniz, uzun ara verip sonra cezayı toptan keser. Onsuz oyun olmaz, tek de bırakılmaz. Tek istisna büyük para) 3.Ayak: Bu ayakta bir sıkıntı var aman dikkat !    2-3-4-5-9 4.Ayak: Mecburen bir yerde tek bulmamız lazım. Ödül 100 bin üzerinde, uzun zamandır yarış kazanamamış bir sihirbaz ve altında gerçekten kaliteli açık yarış tayı var. Artık bunu da getiremezse, emekli olup kahvede okey oynasın. 6 numara Sahipbey tek…  5.Ayak: 7 numaralı Flash Is Back bence günün en güvenilir… DEVAMI »
Düzgün

Altılım

1.AYAK: 6,7,9,3,4,10

2.AYAK: 5 BANKO

3.AYAK: 3,9,5,1

4.AYAK: 6 BANKO

5.AYAK: 4,7,11,3

6.AYAK: 8,5,10,9

Tutar 23 tl

Sirinyerli

Yarışlar iptal