Loading...

11 ARALIK 2015 – İZMİR ALTILISI

11 ARALIK 2015 – İZMİR ALTILISI

İZMİR 11 Aralık 2015 Cuma AT YARIŞI Programında 7 koşu vardır. 7’li Ganyan ve please oyunu Saat: 14:30’da , 6’Lı Ganyan oyunu 2. Koşu ile saat: 15:00’de başlamaktadır. Bol Şanslar Dilerim.

 

1. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN VE YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR) : 2 – HASEKİ SULTAN , 3 – ALHABER ve 1 – HAFİZEM arasında geçmesini bekliyorum.

2. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 8 – LADY DÖKER ilk at olarak önereceğim isimdir. Çünkü; Daha önceden “İzmir” pistindeki yarışları diğer rakiplerine göre daha iyi ve sevdiği bir pist olduğunu düşünüyorum. İzmir dışında koştuğu yerlerde pek başarılı olamadığını koşularından anlayabiliriz. Yarın altılı ganyanın ilk ayağında benim bankom olacaktır. Rakip arayanlar; 1 – AL MAHA , 2 – DUYGUABLA ekleyebilirler.

3. KOŞU: 6 – ÖZGÜRÜNOĞLU ve 10 – UÇANKARINCA kuponlara ilk yazılması gereken atlar olduğunu düşünüyorum. Bir önceki koşularında da baş farkı ile birincilik ve ikinciliği paylaşmışlardı. Daha sonra 5 – DAYI DAYI , 9 – DAŞTANBEY , 2 – KARAHİSAR , 11 – BAŞYAZAR

4. KOŞU: 1 – BARBUN ONUR ve 7 – GÖNÜL FIRTINASI arasındaki çekişme birinciyi belirleyecek gibi duruyor. Her ne kadar BARBUN ONUR bir adım önde olsa da bu sefer ki yarışına etkili bir jokey ile giren GÖNÜL FIRTINASI’nın en ciddi rakibi olabileceğini düşünüyorum.

5. KOŞU: 5 – MORE THAN A GAME günün bankosu olacaktır… AKIN SÖZEN’i hiç tek atmıyordun diye soranları duyuyor gibiyim… Haklılar… Ama bir tek bu atı gördüğüm zaman tek atıyorum, üstündeki jokey AKIN SÖZEN hiç bırakmamakta. Evet bazen ikinci getirdiği de oldu ama şu an onu geçen atlar burada olmadığı için rahat bir birincilik sergileyeceğini düşünüyorum. Arada kendisi de galop yaptırmayı unutmuyor. İki galop öncesi AKIN SÖZEN kendisi 1000’i 1.01 yaptırdığını gördüm. Rakip arayanlar ise önerebileceğim safkanlar; 2 – ES ES RUNNER , 8 – SAINT HILARION.

6. KOŞU: 2 – FLAWLESS VICTORY bir diğer banko olarak önerebileceğim safkan. FLAWLESS VICTORY “İzmir” pistinde bu mesafede safkanların içinde en iyi dereceyi yapandır. 1200 mt’yi 1.15 gibi bir derece ile tamamlamıştır. Bu yüzden ilk at ve banko olarak önerdim. Ama en ciddi rakipleri 3 – SEPTEMBER WHO ve 1 – EXTRA POWER olacaktır.

7. KOŞU: Normal şartlarda koşularına bakılınca 3 – ESRAR DEDE’nin artık MAIDEN’a veda etmesi gerekiyor. Bir önceki 1400 mt. İzmir koşusunu hatırlarsak şöyle bir; (1.42.90) (YEDİİKLİM 50) 2B (ESRAR DEDE 57) UZ (BARBUN ONUR 52) UZ (GÖNÜL FIRTINASI 57) (HÜSNÜBALA 53) , buradan da anlaşılacağı gibi BARBUN ONUR’a UZAK ARA fark atan ESRAR DEDE yarın bu ayakta çok rahat bir yarış kazanması gerekiyor. Günün de olur veya olmaz… Bizim bir diğer bankomuz olacaktır…

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.