10 Temmuz 2020 Cuma günü akşam koşuları İstanbul‘da devam ediyor. 9 koşuluk yarış programında çift altılı ganyan heyecanı olacak.

Birinci altılı ganyan 1.koşu ile birlikte saat 17:15’de başlayacak.

İkinci altılı ganyan 4.koşu ile birlikte saat 19:00’da ekranlara gelecek.

1.KOŞU – BİRİNCİ ALTILI GANYAN BAŞLAR.

İstanbul’da birinci altılı ganyanın başlangıç ayağı şartlı1 başlangıç koşusu ile start alıyor. (2)BARLIKEFE ve (5)DEMİREMRAH ilk sırada gördüğüm isimlerdir. (8)KARBATUR ve (6)DENİZ ALP rakipleri olur. Ayabakan tayı Kocaeli’den gelen (9)ŞENKARDEŞ sürpriz beklediğim isimdir. Son olarak açık pencere bırakmamak için (1)ARAS TAY‘ı da ilave etmek istiyorum.

2. KOŞU

Kaizbert yavrusu (7)POYRAZYELİ çok karakterli bir at. 7 startında tamamında ilk 3’te yer aldı. Bana böyle isimlerle gelin. Rakiplerine baktığımda yanına isim yazacak kalitede bir isim göremiyorum. Ekürilerden ÖZELTAY belki yapabilir ama dereceleri de göz önünde bulundurduğumuzda POYRAZYELİ çok ağır basıyor. Ben tek tutuyorum. (7)POYRAZYELİ geçilmez.

3.KOŞU

Güzel bir yarış. (1)ROSE OF PARADISE ve (2)SPECIAL SON arasında geçmesini beklediğim bir mücadele. Son startlarında 2 hafta önce yarışmışlardı ve ROSE OF PARADISE galip ayrılmıştı. Yine Mehmet Kaya ile koşacak. Tek fark Special Son bugün Karataş idaresinde start alıyor olması. İkisinin de çok güzel orjini var ve uzun yıllar boyunca rakip olarak izleyeceğimizi düşünüyorum. Karataş faktörü olmasa ROSE OF PARADISE tek tutabilirdim. Ama bugün ikisini de kuponuma yazmak istiyorum.

4.KOŞU – İKİNCİ ALTILI GANYAN BAŞLAR.

İkinci altılı ganyan bir başlangıç koşusu ile start alıyor. (6)KAYASEL ve (3)ERTEGİ ön plana çıkan isimler. (7)KUBİLAYBEY ve (1)BAŞKAZALI rakip taylardır. (2)ÇELİK ise sıralamamı belirleyen diğer isimdir.

5.KOŞU 

MY SECRET MANOUSH gibi safkanlarla anneden kardeş (3)DE FEMME kötü dönemlerin ardından orjininin, genlerinin hakkını vermeye başladı. Çok formda çim kum ayırt etmeden kazanıyor. Bugün ilk sırada tutuyorum. Rakibi olarak Kocakaya ile start alacak son 2 startında geçilmeyen bir diğer formda isim (2)GOLDENPASS‘ı görüyorum. Burayı iki isimle geçmek istiyorum.

6.KOŞU

2100 kum pist denildiğinde ben bu uzun mesafeleri yıllarca koşarım diyen (1)THE DERWISH ilk sırada gördüğüm isimdir. Kısada beğendiğim uzunda da fena görünmeyen (3)STEEL MAN daha istikrarlı olduğu kum pistte Karataş idaresinde fark yaratabilir. (2)LAST IMPACT ve (4)ZLATIBOR kollanması gereken güçlü isimlerdir. (6)TECHNIQUE yazmazsam pişman edecek kolluyorum.

7.KOŞU

2400 çim pistte Fetih Koşusu.. Ne zaman Fetih Koşusu görsem her zaman seni hatırlayacağım OĞLUM BERAT.. 2017 senesindeki efsane koşu.. Her zamanki gibi 5-6 boy startta kalan, son düzlüğe çıkılmadan önce spikerin “Oğlum Berat çok arkalarda kaldı..” söylemleri.. Yaklaşık 20 boy geriden gelip çok güçlü rakiplerini geçmesi.. Çok özleneceksin Oğlum Berat. Senin kadar yürekli, hırslı mücadeleci safkan zor geliyor pistlere.. Yarışı bir kez daha hatırlamak isteyenler için https://www.tjk.org/TR/YarisSever/Info/YarisVideoAt/At?AtKodu=51973&Kosukodu=99764 şöyle linkini bırakalım. Oğlum Berat’ı andıktan sonra yarışa gelelim. Bu safkanlar hakkında çok fazla söylenecek bir şey yok. (4)FEARLESS ACTION ve (2)MISTER GÖRKEM buraları koşmayı seven isimler ve eksiksiz yazılmalıdır. Eksik koşmaları halinde devreye (1)DISTING SHINING isimli safkanın gireceğini düşünüyorum.

8.KOŞU

Kum performansını çok beğendiğim ancak çimde bir türlü istenileni veremeyen (7)SÜLÜNBİKE bugün çim pistte yeniden sürpriz olarak denemek istediğim isimdir. Rakibi olarak haklı favorilerden (2)EGENİN ASLANI ben de tutuyorum. İki safkanla geçiyorum.

9.KOŞU 

Kapanış ayağında sürpriz isim olarak (3)ECRİN SULTAN ile başlamak istiyorum. Çim pistte yarışın haklı favorilerinden (9)BYE BYE LULLABY yarışın haklı favorilerinden olup bende de koşar. (5)SNOW GIRL ve (4)SMART GIRL eklemek istediğim diğer safkanlar olup. (1)HALLEY ve (6)SHAURI ihmale gelmeyecek isimlerdir. Son olarak da (7)VAYA BIEN ve (11)THEIA isimlerini ekleyip kapanışta olabildiğince pencere bırakmamak istiyorum.

 

10 TEMMUZ 2020 İSTANBUL 1. ALTILI KUPONU

1.AYAK – 1.KOŞU2-5-8-6-9-1
2.AYAK – 2.KOŞU(7)POYRAZYELİ
3.AYAK – 3.KOŞU(1)ROSE OF PARADISE – (2)SPECIAL SON
4.AYAK – 4.KOŞU6-3-7-1-2
5.AYAK – 5.KOŞU(3)DE FEMME – (2)GOLDENPASS
6.AYAK – 6.KOŞU1-3-2-4-6

 

10 TEMMUZ 2020 İSTANBUL 1. ALTILI KUPONU

1.AYAK – 4.KOŞU6-3-7-1-2
2.AYAK – 5.KOŞU (3)DE FEMME – (2)GOLDENPASS
3.AYAK – 6.KOŞU1-3-2-4-6
4.AYAK – 7.KOŞU4-2-1
5.AYAK – 8.KOŞU(7)SÜLÜNBİKE – (2)EGENİN ASLANI
6.AYAK – 9.KOŞU3-9-5-4-1-6-7-11

 

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.