Uzun bir aranın ardından yeniden birlikteyiz. Tahmin göndermeyi ve tekrar sizlerle birlikte olmayı çok özledik. Her ne kadar bu süreci yabancı yarış takvimiyle geçirmeye çalışsak da bizim memleketimizin koşuları bir başka oluyor 🙂 Açılışı İstanbul’da yapıyoruz. Bugün İstanbul’da 10 koşuluk bir yarış programı var dolayısıyla çift altılı olacak, birinci altılı ganyan 1.Koşu ile saat 13:30’da başlayacak. İkinci altılı ganyan ise 5. koşu ile 15:30’da ekranlara gelecek.

Yeni yarışlarda şimdiden hepinize bol şans diliyor keyifli seyirler diliyoruz 🙂

1.KOŞU

İstanbul’da ve tüm Türkiye’de koşular 1000 metre kum pistte ŞARTLI1 mücadele ile açılıyor. Karışık bir koşu ve bütçe el verdiği ölçüde at yazılması gerektiğine inanıyorum. Turbo ve Emiranur (Kısrak babası KAFKASLI) orjinli (7)KAFKASIM merakla beklediğim bir isim. Orjinin hakkını verebilirse iyi işler yapabilir. Ancak başlangıç ve hız koşusu olması itibariyle yanına bir çok isim yazmak istiyorum. (9)OĞLUM FATİH ve (10)YALVAÇHAN yarışın iddialı isimlerinden olacaktır. (8)KARAKAPLI ve (11)ARZU GELİN sürpriz beklediğim isimler. Son olarak da (5)BUZ KRALI‘nı eklemek istiyorum.

2.KOŞU

2100 çim pistte bu mesafeleri daha önce defalarca koşmuş. Her ne kadar son yarışlarında iç açıcı bir performans göstermese de bomboş kilosuyla (9)NEŞETİM‘i ilk sırada yazıyorum. Zira geldiği taktirde de iyi oranı olacaktır. Haklı favorilerden (2)ŞAHİNSEMİH ve (5)BEKİR kuponlarda bulunmalı. Son olarak da Mehmet Kaya idaresinde daha önce 21 kez koşan eküri avantajıyla (4)MUHSİN‘i ekliyorum.

3. KOŞU

Çok karışık bir koşu. Ne kadar bütçeniz varsa o kadar safkan yazılmalı. Sıralamam şablondadır.

4.KOŞU

Ahmet Çelik idaresinde harikalar yaratan ve birlikte koştukları 13 yarışın 8’ini kazanmayı başaran (1)FATİH AĞA bugünkü ilk tekimiz. 1500 metre kum pistte en iyi dereceyi yapan da kendisi. Yaşlı rakipleri önünde ortalama bir koşu FATİH AĞA’yı güle oynaya fotoya taşıyacaktır.

5.KOŞU

Ahmet Çelik idaresinde 4/6 yapan (8)LUPO UNO bende ilk sırada koşacak isim. Ancak Covid19 öncesinde çok formda gözüken güçlü rakipleri var. (6)JACK SPARROW ve (9)PASTORAL SENFONİ bunlardan ikisi. Eksik koşmaları halinde (3)AFTER FOREVER devreye girecektir. Yeri olanlar için (4)BALDEMAR ve (7)KAYIN OVASI ilave edilebilir.

6.KOŞU

Birinci altılı ganyan çok karışık bir yarışla sona eriyor. Zira buraya kadar az safkanla gelip burayı doldurma şansı elde edenler çok şanslı. Ben ilk sırada (3)HANDSOME HERO isimli safkanı vermek istiyorum. İlk 3 startını kazanan ancak son startında 5.likte kalan safkan verilen arayı iyi değerlendirdiği taktirde tekrar eski ritmine girecektir. Eksik koşması halinde (5)MAGİC MAN devreye girebilir. Kumda harikalar yaratan (4)BRATİSLAVA uzun aradan sonra çimde nasıl koşacak heyecanla bekliyorum. Favorilerden (1)KARABAYIRLI olmazsa olmaz isimlerden. (2)THE PERFECT SHOW ve son 3 startında geçilmemiş (10)JUSTICE FOR ALL ile kısmen bu ayağı kapatmak istiyorum.

7.KOŞU

Güzel yarışların ardından göz zevkine küçük bir ara veriyoruz. Zira ne kadar kalitesiz safkan varsa bu koşuda toplanmış. Çoğunun finişi bitirebileceği bile soru işareti. (1)MENGÜALP bu yarışı da kazanamazsa artık kendisini koşturmasınlar. Belki (6)EŞİYOK rakibi olur. Gerisini kuponlara eklemek dahi istemiyorum.

8.KOŞU

Baba koşuyor baba. Günün kalesi, güvenilir limanı, geçilmez atı.. ismini siz koyun. İlk startının ardından yarış kaybetmeyen yani son 1 yıldır geçilmeyen ve çimde müthiş işler yapan Kurtel ailesinde ait (3)CALL TO VICTORY yanına safkan yazmak istemeyeceğim bir isim. Hayır ben yıkacağım diyen varsa eğer (1)ALİHAN yazılabilir, ama ben bu saygısızlığı yapmayacağım.

9. KOŞU

Karataş idaresinde koşacak (5)KARACAKAYALI ve Kocakaya idaresinde koşacak (7)KUDRETİM ilk bakıldığında göze çarpan isimler. Başlangıç koşusu olması itibariyle yıkılmak için uygun bir ayak olabilir. Sıralamam şablondadır.

10. KOŞU

(4)LASTING MEMORY bu yetersiz isimlerin yanında çok sırıtıyor. Yıkmak isteyenler için kumda geldiğinde şaşırmayacağım isimlerden (8)PEDRUM (1)ENGEL YOK ve (5)WOLF CREEK rakip olarak yazılabilir.

Yazar Notu: Açılışları bu isimlerle yaptık. Covid19 dolayısıyla her jokeyin ateşi ölçülecek. Dolayısıyla at binmeyecek jokeyler olabilir. Yarış saatinde bunu mutlaka kontrol edelim. Aynı zamanda safkanlarda uzun bir ara verdiği için kimin nasıl döneceğini kestirmek biraz güç. Hepinize iyi seyirler ve bol şanslar dileriz.

10 HAZİRAN 2020 İSTANBUL BİRİNCİ ALTILI

1.AYAK 7-9-10-8-11-5

2.AYAK 9 // 2-5-4

3.AYAK 10-3-11-7-4-12-8

4.AYAK 1-FATİH AĞA TEK!

5.AYAK 8-6-9-3-4-7

6.AYAK 3-5-4-1-2-10

10 HAZİRAN 2020 İSTANBUL İKİNCİ ALTILI

1.AYAK 8-6-9-3-4-7

2.AYAK 3-5-4-1-2-10

3.AYAK 1 // 6

4.AYAK 3-CALL TO VICTORY TEK!

5.AYAK 5-7-3-2-9

6.AYAK 4-8-1-5

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.