10 EKİM 2017 – DİYARBAKIR ALTILI TAHMİNİ

10 Ekim SALI günü Diyarbakır at yarışı programında 9 koşu bulunmaktadır. BİRİNCİ ALTILI GANYAN 1. Koşu ile saat 13:30’da, 7’li Ganyan oyunu 3. Koşu ile saat 14:30’da, İKİNCİ ALTILI GANYAN oyunu ise 4. Koşu saat 15:00’da başlayacaktır. Bol Şanslar…

10 Ekim 2017 SALI günü DİYARBAKIR 9 Koşulu gündüz ilk yarış programı olarak ekranlara gelecektir. Günün önemli mücadelesi; 7. Koşu’da “ÇINAR KAYMAKAMLIĞI KOŞUSU” olacaktır. 10 EKİM 2017 (10.10.2016) Diyarbakır at yarışı tahminimiz şu şekildedir;

1. KOŞU – (BİRİNCİ ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR)3 Yaşlı Arapların 1200 metrelik kum pistte üzerinde gerçekleştirecekleri MAIDEN mücadele ile DİYARBAKIR Hipodromu’nda 1. Altılı Ganyan’ın başlangıç startı verilecektir. Yarış hayatındaki iki koşusunda da başarılı sonuçlar elde eden 2 – AZRAZEYNEP‘in gerçekleştirdiği derece ile buradaki rakiplerine üstünlük sağlayarak MAIDEN’a veda etmesini bekliyorum. 

2. KOŞU: GÜNÜN GANYANI BU KOŞUDADIR… 2000 metrelik uzun mesafeli kum pistte yapılacak 1. ÜÇLÜ GANYAN ayağında ise 4 ve Yukarı 11 Arap atının katılacağı ŞARTLI-3 mucDe ekranlara gelecektir. Grubun en büyük safkanı olan 3 – ŞAHDEMİR hala daha formunu kaybetmiş olmamasından dolayı yarışın ilk şanslı safkanı olarak görüyorum. Son iki mücadelesinden ikincilikle ayrılmış ŞAHDEMİR bu defa uygun rakipleri yanında fotoya uzanabilir diye düşünüyorum. Rakip yazacakların 1 – AYÇIRA , 10 – SAĞNAKHAN ve 6 – FOTERLİ‘yi değerlendirmelerini öneririm. 

3. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): 3 ve Yukarı İngilizlerin HANDİKAP-16 koşusu ile başlayacak YEDİLİ GANYAN mücadelesi 1900 metrelik kum pist üzerinde 10 İngiliz safkanın katılımı ile gerçekleşecektir. Bu pistte 200 metrelik kumda AÇIK yarışa katılan 3 – ZEUS için bitiriş derecesi 2.15.75 olup, koşudan üçüncü ayrılmayı başarmıştı. O zaman notumu almıştım ve bekledim sanırım o gün geldi ve bu safkanı şablonuma kafa atı olarak yazılmayı hak ediyor… Lakin ELAZIĞ pistinde sürekli kendisini geçen bir isim burada 2 – GALLOPING WISDAM kilosu da hatrı sayılır şekilde olunca tek rakip olarak bu safkanı geniş kupon yapanların göz ardı etmemesi hususunda uyarayım diyorum. Birde 10 – HASAN BABA‘mız var burada… Acayip ters bir safkan nerede ne zaman kiminle fotoya kadar çekişeceği belli olmayan bir isim yani sürprizin kokusu üzerinde. Aman az kalsın unutuyordum 5 – MOONBOW yeri olan yazsın, sonra bu safkan nerelerden geldi demesin. 

4. KOŞU: –  (İKİNCİ ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 2. Altılı Ganyan oyunu da günün bir diğer MAIDEN startı ile başlayacaktır. 3 Yaşlı 12 Arap atının piste çıkacağı mücadelede; 12 – ZORLUGÜZELİ, 1.29.53 derecesiyle alternatif banko olarak küçük kuponlara yazılabilir. 7 – KRALİÇEECRİN , 1 – ALNURA ve 6 – HAVAR HATUN ise 1.30’luk bitiriş dereceleriyle başlıca rakipleri olacaklardır. Sürprizi ise 3 – CEMİLEKIZI‘ndan bekliyorum. 

5. KOŞU: 4 ve Yukarı Arap atların HANDİKAP-13 yarısıyla birlikte Diyarbakır’da BEŞLİ GANYAN oyununun ilk startı verilecektir. 1800 metrelik kum pistte izleyeceğimiz koşuya 15 Arap atı katılacak olup, birinciliğe yakın gördüğüm isim 7 – DİYARINOĞLU olacaktır. Son koşusu 1700 metre kum pistte gerçekleştirmişti ve uzak fark atarak fotoya emin adımlarla yürüdü gitti. Sevdiği pist ve uyumlu binicisi ile bizlere sadece BANKO yazmak kalıyor. 

6. KOŞU: 1200 metrelik kısa mesafeli kum pistte seyredeceğimiz ŞARTLI-3 mücadele, 3 ve Yukarı 13 İngiliz safkanın katılımıyla gerçekleşecektir. Son koşusunu ölçü almadığım ve zaten nasıl sonuncu olduğunu anlamadığım 3 – SEA HORSE alternatif tek olarak kuponlarda bulunabilir. Grubun üzerinde olan bu safkanın sağlık problemi vs. yok ise bu koşuda kazanamaması gibi bir ihtimal olmadığını belirteyim. Eğer ki son yarışı gibi anlamsız bir koşuya imza atar ise demek ki safkanda büyük bir sıkıntı var demektir. Grup ağırdı ondan dolayı eksik koştu gibi diyenler olabilir, hak veririm… Ama tutupta sonuncu olması garip idi. Neyse ben rakiplerini yazayım dileyen dilediği gibi oynasın… 4 – DOUBLE STEEL geçen ki koşusunda ne koştu arkadaş 63 kg. ile tabelanın üçüncü basamağına yerleşmeyi başardı. Burada ilk ciddi rakip olarak kuponlarınıza yazmanızı önereceğim isimdir. Sürpriz arayacağım diyenler de Ferit YARDIMCI ile start alan 5 – KAKTEE‘yi kenara bir yere not etsinler. Sonra her yarışı F. YARDIMCI alıyor diye birbirlerine girenler gördüm. Adam at biniyor arkadaş, dalga geçmiyor bazı jokeyler gibi… 7 – ELİFNUR başarılı bir çizgi çiziyor, dikkat edin kuponlarınıza bir çizik atmasın. 

7. KOŞU: ÇINAR KAYMAKAMLIĞI KOŞUSU KISA VADE-7 yarış ile günün önemli mücadelesi ekranlara ekranlara gelecektir. 1200 metrelik kum pistte izleyeceğimiz bu koşuya 3 Yaşlı İngiliz atları katılacaktır. Koruduğu formu ile bu önemli yarışa katılan 1 – BOLT RUNER çıktığı gibi kırbaç elde yürüyerek kazanır diye düşünüyorum. 

8. KOŞU: Al buyur bir MAIDEN daha… Tabela ayağı ve 3 Yaşlı 11 Arap atı start alıyor. Derece konuşacak yine… 1.29.22 ile 2 – DEMİRKIRGÜLÜ‘nü diğer ayaklarda tek atamayıp da üzülen dostlarımız değerlendirsinler. Rakip ekleyip kupon büyültmek isteyenlerde 1 – ATOMYILDIZI , 9 – VENİ VİDİ VİCİ , 6 – NAZEYİN KIZI ve 5 – MASKELİKIZ‘ı yazabilirler. Elazığ’da sürekli tabela içlerinde kendisine yer bulan ve eminim burada AGF’nin alt sıralarında yer alacak olan 11 – YOLSENİN sürpriz için değerlendirilebilir. 

9. KOŞU: 3 Yaşlı Arapların HANDİKAP-13 mücadelesi ile Diyarbakır Hipodromu’nda programın son startı verilecektir. 1200 metrelik kısa mesafeli kum pist koşusuna 16 Arap atı katılacaktır. Çalışmalarımda; 3 – SANİBELA FIRTINASI birazdaha öne gelen isim oldu. Rakip olarak 2 – KÜÇÜKTEPECİKLİ değerlendirilebilir. 

10 EKİM 2017 – DİYARBAKIR 1. ALTILI ŞABLONU:

1. Ayak: 2 – AZRAZEYNEP (BANKO)

2. Ayak: 3 – ŞAHDEMİR // 1 – 10 – 6

3. Ayak: 3 – ZEUS // 2 – 10 – 5

4. Ayak: 12 – ZORLUGÜZELİ // 7 – 1 – 6 // 3

5. Ayak: 7 – DİYARINOĞLU (BANKO)

6. Ayak: 3 – SEA HORSE // 4 // 5 – 7

10 EKİM 2017  – DİYARBAKIR 2. ALTILI ŞABLONU:

1. Ayak: 12 – ZORLUGÜZELİ // 7 – 1 – 6 // 3

2. Ayak: 7 – DİYARINOĞLU (BANKO)

3. Ayak: 3 – SEA HORSE // 4 // 5 – 7

4. Ayak: 1 – BOLT RUNER (BANKO)

5. Ayak: 2 – DEMİRKIRGÜLÜ // 1 – 9 – 6 – 5 // 11

6. Ayak: 3 – SANİBELA FIRTINASI // 2

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.