10 ARALIK 2016 – ADANA ALTILISI

10 Aralık CUMARTESİ günü ADANA YEŞİLOBA Hipodromunda 7 koşulu bir yarış programı bulunmaktadır. YEDİLİ GANYAN oyunu 1. Koşu ile saat: 18:00'da başlarkenALTILI GANYAN oyunu 2. Koşu ile Saat: 18:30’da ekranlara gelecektir. Bol Şanslar Dilerim.

10 ARALIK ADANA'da Cumartesi gecesi 7 Koşu'lu yarış ekranlara gelecektir. Günün önemli yarışları 5. Koşu'da; "ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ KOŞUSU" olacaktır. 10 ARALIK 2016 (10.12.2016) Adana yarış tahminlerim şu şekildedir; 

1. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN ve YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): ​ADANA'da YEDİLİ GANYAN'ın başlangıç koşusu 1900 mt.'lik kum pistte verilecek start ile başlayacaktır. 3 Yaşlı İngiliz safkanların katılacağı ŞARTLI-3 mücadelede; Bu pistte son yarışını başarılı bir performans sergileyerek kazanan 2 – SHERMAN OAKS tek bırakılabilir. Rakip arayanlar; 1 – JINS PRIDE ve 4 – OCEAN EYE kuponlarından eksik etmesinler derim.

2. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 4 ve Yukarı Arapların HANDİKAP-15 yarışı ile ALTILI GANYAN'ın ilk ayağı koşacaktır. 1300 mt.'lik kum pistte gerçekleştirilecek koşuda; 2 – GÖRGÜNCAN etkili pilotu ile son yarışında 63 kg. idi ve ikincilik yaparak pistten ayrılmıştı. Şimdi kısa mesafeli bir yarış ve 58.5 kg ile start alacak. Genel de böyle kısa mesafede koşmaması beni tedirgin etmedi değil hani. O yüzden bu safkana güvenemeyenler yanına; 5 – ULUÇKIZI ve 4 – KALENDER KIZ'ı ekleyebilirler. Sürpriz arayanlar ise; 9 – BİLGİLİKIZ ve 8 – CANIM ÇİDEM'i takibe almalıdırlar. Burada en gıcık olduğum nokta bizlerin özellikle yazmadığı atları yani sizin anlayacağınız dilden PENCERE ATLARIMIZI getirmeyi seven jokey arkadaşlara inat bu pencereleri geniş kuponlarda kapatılmasını özellikle öneriyorum. Kimdir bu pencereler; 3 – ÇUVALDIZ ve 1 – HAYAL PERİSİ'ni laf olsun diye söylemiyorum. Çok ciddiyim yarışseverin en az oynayacağı safkanları böyle aralara sıkıştırıyorlar. Sonra gözden kaçması için düşük puan veriyorlar. Belki hayalperest birisi olarak göreceksiniz beni ama bu konuda daha çok özen göstereceğimden emin olun. Bu tür safkanları sonraki planda olmak üzere sizlere sunacağım yazmak veya yazmamak tamamen size kalmış… Biz yarışsevere belirtelimde gerisi önemli değil.

3. KOŞU: GÜNÜN GANYANI BU KOŞUDADIR… Yine MAIDEN mücadele ve yine GÜNÜN GANYANI oyunu ikisi bir arada olunca biraz sinirler gerilmiyor değil. Zaten zorlu bir koşu oluyor bir de sürpriz geldimi çıldırmamak elde değil. Günün ganyanına mı yanasın yoksa MAIDEN mücadeleyi iki at ile geçemediğine mi yanasın… Favori yazsan sürpriz uçar gelir, sürpriz arasan favori uzak fark atıp gelir. 3 Yaşlı Arap atların katılacağı bu yarışta; Karışık bir koşu olabilir neden derseniz Günün Ganyanı uygulaması çıktı ya şimdi onun yüzünden. 11 – BERKUK başta olmak üzere 8 – MALTA ŞAHİNİ , 2 – BÜYÜK LODOS ve 4 – DABHAN kazanmasını beklediğim safkanlardır. Sürpriz olursa eğer; 12 – BEZİRGAN KIZI ve 9 – PİRKANBABA yapabilir düşüncesindeyim. Yine burada PENCERE olarak kalan safkanlar; 3 – ÇORUTAY ve 10 – TEKBABA söylemeden geçmeyelim. Söylemeden derken zaten tuttuğum safkanları en başta veriyorum. Bunlar bizleri yanıltmak adına yapılan pencerelerden uçup giden kuşlar oldukları için yazıyorum. Tabiki koşularını, galoplarını inceleyeceksiniz. Ona göre yazar veya yazmazsınız ama sinirlerimizi oynatmamak adına sitemizde bunlara yer vermek istedim. Bu tarz sürprizlerden gerçekten çok beşte kaldığımız oluyor. Olmadık atlar geliyor diyoruz ya işte onlar hep genelde pencere arasına sıkışan safkanlar. Bültenlerin değerlendiremedikleri ve puan vermeye elleri gitmediği safkanlar.

4. KOŞU: 3 Yaşlı Arap safkanların HANDİKAP-16 yarışı ise 1400 mt.'lik kum pistte gerçekleşecektir. 1 – BURUKMERT burada günün ilk banko safkanı olarak önereceğim isimdir. Aslında beni en çok düşündüren koşulardan bir tanesi oldu. Karışmaya çok müsait gibi duruyor ama ben yinede jokeyi ve safkana güvenim olduğu için tek atmayı düşünüyorum. Sizin tuttuğunuz safkanlar var ise ekleyebilirsiniz.

5. KOŞU: ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ KOŞUSU günün önemli yarışı olup 3 ve Yukarı İngilizlerin katılacağı KV-8 mücadeledir. Yine 1400 mt.'lik kum pistte izleyeceğimiz bu önemli yarışta; 4 – LAGUARDIA ve 3 – DUQUAN geçen ki yarış gibi birincilikleri potoda sonuçlanabilir. En ciddi rakip; 2 – BORDONARO olarak gözüküyor. 1 – ARSEN LUPEN sürpriz için geniş kuponlarda değerlendirilebilir.

6. KOŞU: ​2 Yaşlı İngiliz atların 1500 mt.'lik kum pistte verecekleri ŞARTLI-4 mücadele ile ADANA'da tabela ayağı için start verilecektir. 6 – BOGDANOVIC günün ikinci banko ismi olarak önerimdir.

7. KOŞU: Programın son koşusu olan bu ayakta ise; Bir diğer MAIDEN koşuyu izleyeceğiz. 3 – ÇELEKAN bu zorlu mücadeleden birincilik ile ayrılmasını beklediğim ilk safkandır. Alternatif banko olarak küçük kuponlar değerlendirebilirler. Lakin rakip yazacaklar ise; Bir türlü koşuları birbirini tutmayan ama hep please konumunda yer alan 7 – OĞLUMEJDER'i es geçmesinler derim. 1 – BATINHAN ve 10 – TORON buranın sürprizini yapabilir. Bak yine PENCERE atım hiç koşmamış bir ata denk geldi. 2 – BEKBULUT'u uçurmasınlar… 

10 ARALIK 2016 ADANA ALTILI ŞABLONU:

  1. AYAK: 2 – GÖRGÜNCAN // 5 – 4 // 9 – 8 // 3 – 1
  2. AYAK: 11 – 8 – 2 – 4 // 12 – 9 // 3 – 10
  3. AYAK: 1 – BURUKMERT (BANKO)
  4. AYAK: 4 – 3 // 2 // 1
  5. AYAK: 6 – BOGDANOVIC (BANKO)
  6. AYAK: 3 – ÇELEKAN // 7 // 1 – 10 // 2

Not: Tüm tahminler, milyonlarca datadan alınarak yapay zeka tarafından oluşturulmaktadır. Sürpriz isimlere öncelik vermektedir. Dolayısıyla takibinizdeki favori isimlere kuponda yer vermeyi unutmayınız.
Yorum gönderimi kapatılmıştır. Mobil uygulamamızı indirerek siz de kendi kuponlarınızı gönderebilir, günlük onlarca usta tahmincinin kuponlarına ücretsiz ulaşabilirsiniz.