Loading...

10 ARALIK 2015 – BURSA ALTILISI

10 ARALIK 2015 – BURSA ALTILISI

10 Aralık 2015 Perşembe BURSA At Yarışı 7 Koşulu bir programı detaylıca inceleyerek sizlere sunmak üzere hazırladık. 7’li Ganyan ve 7’li Please oyunları 1. Koşu ile başlangıç saati: 13:00, ALTILI Ganyan 2. koşu ile başlangıç saati: 13:30’dur. Her zaman ki gibi yine “ÜCRETSİZ” Tahminlerimizi sizlere sunacağız… Faydalı olabilmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz…

 

1. KOŞU – (YEDİLİ GANYAN / PLEASE BU KOŞU İLE BAŞLAR): Yedili ganyan ve please ayağında öncelikli olarak 800’ü 56 / 400’ü 26 Rahat yapan 4 – BİLANA formunun zirvesinde olduğunu düşünüyorum. BİLANA’nın rakibi olacak tek at ise 1 – AK KATMER en ufak hatasında devreye girecektir. Süprizi 7 – ŞANSI BOL yapabilir, dikkat.

2. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞU İLE BAŞLAR): 1 – YILMAZHAN günün ilk ayağının ve altılının sağlam bankosu olmasını bekliyorum. Hem galobu güzel, hem jokeyi ile uyumunu her şehirde belli etmiş bir safkan. Yarın bir aksilik yaşamazsa çok rahat bir yarış kazanacaktır. Son yapmış olduğu galop ise; 800’ü 49 / 600’ü 36 / 400’ü 23 RAHAT bu galop ile koşudaki safkanların içerisinde de kendisinin yüksek şanslı olduğunu düşünüyorum.

3. KOŞU: 2 Yaşlı İngilizler MAIDEN bu koşuda; 1000’i 1.03 Rahat yapan ALTINBEŞİK , 1000’i 1.04 Rahat yapan KARA ARDA , 1000’i 1.04 Hafif Çalışarak yapan 2 – DENİZBEY ve daha sonra kısa işinde 600’ü 36 / 400’ü 23 Rahat yapan 5 – LUCKY DEX süpriz de değerlendirilebilir. Bu koşu için bu atların dışında sadece kendi tuttuğunuz atları yazmanızı öneririm. MAIDEN koşu olduğu için galoplarda en iyi çıkan safkanları sizlere sunmaya çalıştım.

4. KOŞU: 3 – STORMBELL küçük kuponların bankosu olacaktır. Çünkü; daha önce Bursa’da geçtiği rakipleri ile tekrar start almaktadır. Bu mesafelerde başarılı koşulara imza atan STORMBELL, kilosu ve etkili jokeyi ile yarın yine kazanmaya en yakın safkan olarak görüyorum. Bu safkanı yıkarak Bursa’da paraya koşmak isteyenlere ise önerebileceğim atlar; 1 – MADEMOISELLE , 2 – DİLBAR , 4 – KEPEZ STORM yazabilirler. STORMBELL’in bana göre bu safkanlardan en ciddi rakibi KEPEZ STORM olacaktır.

5. KOŞU: 4 ve Yukarı Araplar ŞARTLI-4 geldik zurna meselesine… Benim süpriz beklediğim bir ayak. Altılısını büyük yapacaklar için bu ayak HEPSİ denerek arkaya yaslanıp çay ve kahveler yudumlanabilir. Peki ufak kuponlar ne yapacaklar risk alıp en iyi galop ve koşuyu sergileyen atları kuponlarına yazacaklar… İncelemem de çıkan safkanları sizlere sırasıyla yazacağım. Burada kısa işinde dikkatimi çeken 9 – CESUR HİSAR , 600’ü 40 / 400’ü 26 Rahat yaparak süprizin kralı olabileceğini hissetirmiş durumda. Üst üste koşularında Deniz YILDIZ’ın bu atı tercihlemesi de cabası diyelim… Daha sonra; 8 – SIRKAYA , 3 – DORABEY , 4 – KAVAKLI (ciddi kilo indirime gidilmiş, etkili olabilecek bir safkan ve 1 – BÜYÜKBAŞ ile ekürü koşuyor) , 5 – AKGİRAY. Bu ayağa bir de 7 – DÖKERBEY’i ekleyebiliriz, lakin uzunu pek tatminkar değil, yarış hayatı boyunca İSTANBUL’da 2200 mt. kumda 4. lüğü mevcut. Dileyen bu atı da ekleyebilir diğerlerinin yanına… Geçen tek verdik mesafe kısaydı geldi. Ama şimdi durum farklı, nasıl koşacağını inanın bende kestiremiyorum.

6. KOŞU: 6 – NALYAKAN ve 8 – TARRAGONA çok güzel galop yapmışlar. TARRAGONA’nın son yaptığı galop 600’ü 36 / 400’ü 23 Rahat. Tamam yarışlarına belki yansıtamıyor bu at galoplarını ama yazmamak büyük risk oluşturur. Ne zaman hangi atın hazır olduğunu bilemiyoruz ve bu TARRAGONA’nın önceki galoplarına göre bu son galobunda gelişme var diyebilirim, sürekli olarak çalıştıran S.ÇETİN artık ata yarış içerisinde binmeye karar vermiş ki CEM ŞEN biniyordu bu zamana kadar. Şimdi hem çalıştırıp hem yarışta binecek bir kişi “atı daha iyi tanıdığını düşünerekten, en azından çalıştırırken atla uyumunu kavramış olduğunu varsayıyorum.” Bu at yarın süpriz de bence değerlendirilmeli. NALYAKAN ise, 1000’i 1.06 / 400’ü 29 Çok Rahat yapan ve ilk kez koşacak bir safkan. 10 – LION QUEEN , 9 – FATİ , 7 – ÖZBUHAN , 4 – BABAORHAN , 5 – GENÇ POYRAZ , 3 – AYKUSBA kuponlarda bulunması gereken diğer safkanlardır. MAIDEN koşularda genelde favori kazanıyor, yalnız her ihtimale açık olduğunu da hatırlatmak isterim. Bazıları şunu diyebilir bu kadar at yazılır mı… Yazılmayabilir, bizler sadece çalışmaları ve koşuları iyi olan atları sırasıyla öneriyoruz burada sizler elbetteki tuttuğunuz atı tek bile atabilirsiniz ya da buradaki açıklamalardan beğendiğiniz atları yanlarına ekleyebilirsiniz…

7. KOŞU: 7 – TUMBULEFE ve 11 – BALIKLIOVALI ilk at olarak öneriyorum. Daha sonra 2 – DESTİÇAĞ , 10 – PORSUK BEYİ , 3 – HERGELE , 6 – ORMANCI DAYI ve 12 – AĞAZAMANI bu ayak için sıralamamdır.

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.