1 NİSAN 2016 – İZMİR ALTILISI

1 NİSAN 2016 – İZMİR ALTILISI

İZMİR 1 NİSAN 2016 CUMA günü AT YARIŞI Programında 6 koşu vardır. Altılı Ganyan oyunu 1. Koşu ile saat: 19:00’da başlayacaktır. Bol Şanslar Dilerim…

31 MART 2016 İzmir yarışlarının enkazını hala daha unutamadığım için bu programa da inanın ısınmakta zorlandım. Bu tip durumlar yarışseveri oyundan soğutur mu? Yoksa hiçbirşey yokmuş gibi hayat devam ediyor, her gün altılı oyunu mu var denilip geçilir mi? Biliyorsunuz 31 Mart İzmir’de Altılı Ganyanın ikinci ayağında eküri koşan 2 ve 7 numaralı safkanlardan 2 numaralı at yarıştan çıkarıldı. Bu durumda agf olarak geçmediği için eküriler yarışı 7 numaralı ekürisi kazandı. 2 numarayı kuponuna yazanlar yattı, 7 numarayı tercih edenler devam etti. Gerçekten üzücü bir durum. Her haliyle yarışseveri üzen bir durum. TJK’nın kuralı belli. “Bir at çıkarılıyorsa, o ayakta AGF at gelmedikçe çıkarılan at gelmiş SAYILMAZ.” İyi de arkadaş eküri koşan safkanların hangisinin yarıştan çıkarılacağını nasıl tespit edelim. He eküri koşmasalar anlarım süpriz geldi kazandı, çalışması iyidi kazandı der geçerim. Ama atlar eküri koştuğu için kuponların fiyatlarını da düşürme mantığıyla herkes ekürilerden bir tanesini tercih edip kuponuna yazar. Yani hiç kimse bunu düşünüpte o koşuya iki eküriyide yazmaz. He belki yazanlar vardır. Ne diyelim dostlar, sayın yarışseverler… Herşeyin başı sağlık. Evet altılı programları bitmez, bizdeki bu At yarışı sevgisi de ölmez. Bu oyunu eğlence amaçlı oynuyoruz ama bazı bu katı kural gerçekten insanın canını sıkıyor. Sizlere 1 Nisan 2016 İzmir yarışlarında bol kazançlar dileyerekten tahminlerime geçeyim.

 

1. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 4 Yaşlı Arapların MAIDEN mücadelesi ile altılı ganyan oyununa İZMİR’de start verilecek… Bu koşuda; 2 – KURT DERELİ ve Ekürilerden hangisini vereceğimi sapıttım vallahi. Şimdi birini veririz yarıştan çıkartılır, tutup diğer gelir. O da AGF olmaz, al başına derdi… Bu yüzden ben size ikisini de yazayım siz seçin. Eküri olarak yarışa katılan 1 – DEDEBALI ve 6 – ÜÇLERBEYİ ikinci tuttuğum safkanlardır. Rakip olarak ise; 7 – İSKENDERİYE ve uzun mesafeli koşusunu beğendiğim 5 – SEYYAH FİKRİ kuponlara yazılabilir.

2. KOŞU: 1 – YILDIZHAN STAR bu grupta bir gömlek fazla. Bana göre banko olarak yazılabilecek bir isim. Rakip arayanlara önerim ise; 8 – UÇAN MARTI ve 2 – ANADOLU ASLANI geniş kuponlar da yer alabilir.

3. KOŞU: 4 Yaşlı Araplar Şartlı-4 mücadele olan bu koşuda gözüme çarpan isimler; 3 – TANIŞIĞI ve 2 – BALK kuponlarda ayrımsız olarak bulunmalıdır.

4. KOŞU: Sevdiği pist ve mesafede 4 – İLKAAN bankoların bankosu olacaktır. Tek başına koşarak bir çırpıda bitirebilir. 

5. KOŞU: Anlaştığı jokeyiyle bir kez daha piste çıkan 2 – NERUDA yine kazanmaya en yakın safkan olarak gözüküyor. Rakip yazmak isteyenler; 3 – HURRICANE FLY ve 1 – BEST GUNNER değerlendirebilirler.

6. KOŞU: 4 – RED QUEEN bu zorlu mücadeleden birincilikle ayrılmaya çalışacaktır. Diğer şanslı gördüğüm isimler ise; 5 – CLARIS , 3 – BEST TULIP ve 11 – ZORDERİN dikkate alınmalıdır.

 

1 NİSAN 2016 – İZMİR ALTILI ŞABLONU:

  1. AYAK: 2 – (1/6) // 7 – 5
  2. AYAK: 1 – YILDIZHAN STAR // 8 – 2
  3. AYAK: 3 – 2
  4. AYAK: 4 – İLKAAN (BANKO)
  5. AYAK: 2 – NERUDA // 3 – 1
  6. AYAK: 4 – RED QUEEN // 5 – 3 – 11

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

4 Yorum - "1 NİSAN 2016 – İZMİR ALTILISI"

En Yeniler Eskiler
Mustafa Basak

Tjk E Bayide oynadığım F81B-EFE3-5C2C nolu 14 tl lik kuponum, İzmir 2.koşuda ki bu ekürinin çıkması nedeniyle 5 te kalmış ve 1.640 tl lik ikramiyeyi kaybetmiş bulunmaktayım.Hukuksuz bu uygulamayı dava edeceğim.Eküri için bir hüküm bulunmamaktadır.Sosyal medyada da bu durumu paylaştım.Üyeliğimizde yarın iptal edeceğim.Oynamayın,Kaybetmeyin.E- Bayi Bileti mevcuttur.

ismail
biraz cümle düşüklükleri olmasına rağmen, az önce internetten, TJK ya aşağıdaki talebi ilettim: ” değerli yetkililer, EFG uygulaması varken, altılı ganyan oyununda, herhangi bir ayakta eküri / eküriler koşuluyorsa, bizleri koruyan, ekürilerden hangisi gelirse gelsin ve ekürilerden biri ne zaman yarıştan çıkarsa çıksın, birini yazmış olmamız, diğerinin yarışı kazanmasıyla, o ayağı bilmiş kabul ediliyorduk ve kuponumuz devam eder oluyordu.. asıl olan, dürüstlük kuralları ve yasal durum bu olmalıdır zaten.. eküri at koşulması halinde, hangi ata hangi görev verileceğini ve ona göre oynamamız bizden istenemez, biz bunu bilemeyiz ve bilmemiz beklenemez.. bu eküri at koşulmasının, bizlerin mağdur olmasını önlemek içindir.. bu… DEVAMI »
serdar

Evet bende yorum yapan arkadaşlara katılıyorum madem çıkacaktı en geç saat 10 da cıkarsınlar.