1 MAYIS 2016 – İZMİR ALTILISI

1 MAYIS 2016 – İZMİR ALTILISI

İZMİR 1 MAYIS 2016 PAZAR günü AT YARIŞI Programında 6 koşu vardır. Altılı Ganyan oyunu 1. Koşu ile saat: 19:00’da başlayacaktır. Bol Şanslar Dilerim…

Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 6 koşulu bir yarış programı mevcuttur. Günün önemli koşusu olarak dikkat çeken yarış 4. ayakta (4. koşuda) 4 ve Yukarı İngilizlerin katıldığı AÇIK A-2 “Yeşil Bursa” Koşusu olacaktır. Birbirine denk güçte 7 safkanın yer aldığı bu yarış heyecan dolu bir koşu olacağı yönünde şüphesiz izlenilecektir. Bu koşu haricinde diğer koşularda normal programa uygun şekilde ve gördüğüm kadarıyla kalabalık yarışlar olacaktır. Herkesin şansının yanında olması dileğiyle diyelim. 29 Nisan 2016 İstanbul yarışları bayağı tepki çekti. Ama unutulmaması ve atlanılmaması gerekilen noktalar vardır. Mesela altılı ganyanın başlangıç ayağında favori safkan 3 – KATSUYA start içine girdikten sonra orada bulunan VETERİNER tarafından arka ayağında bir aksaklık olduğunu gözlemleyip, koşudan çıkarmıştır. Bunun bir şanssızlık olması ve o anda farkedilmesi belki de yarış içerisinde oluşabilecek büyük kazayı önlemiştir. İlk başlarda yarış heyecanından dolayı tepkiler yağdı. Ama olayın aslı astarı maalesef öğrenildikten sonra insanlar üzülüyor. Aynı şekilde AKIN SÖZEN’in bindiği safkanın burnunun kırıldığını da öğrenmiş bulunmaktayız. Olaylar ani gelişti ve aynı güne denk geldiği için yarışseverler büyük tepki gösterdiler. Ama gerçekten bu şekilde düzenleme veya kurma bir olay olamaz… Lütfen sakin bir şekilde olayların yatışması ve ilerleyen günlerde yapılan açıklamaları dinlemenizi şiddetle öneririm… 1 Mayıs İzmir at yarışı tahminlerimize geçebiliriz.

 

1. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): İzmir’de gece yarışlarının başlangıç ayağına start verilecek bu koşuda; 2 – FLY SO FREE ve 4 – SOLDANA ikilisinden birincilik bekliyorum. İstenilen yarışı sunamaz ise bu ikili devreye girecek isimler; 1 – INVINCIBLE LION , 3 – FLY CAT , 5 – FLYING QUEEN , 10 – POUR TOI ve 6 – LADY HUNTERS ciddi rakip olabilecek güçte safkanlardır.

2. KOŞU: 3 Yaşlı İngilizlerin MAIDEN mücadelesi ile İZMİR’de beşli ganyan oyunu başlayacktır. Burada; 4 – GRAND EMPORIUM ve 8 – NALYAKAN öncelik tanınacak isimler olmalıdır. Daha sonra; 2 – ÇEVİK TAY , 10 – PO ve 1 – BABAORHAN sırasıyla şanslı safkanlardır.

3. KOŞU: 4 ve Yukarı Arap safkanlarının katıldığı ŞARTLI-3 mücadele ile altılı ganyanın üçüncü ayağı başlayacaktır. 1900 mt.’lik Kum pist olan bu yarışta; 6 – TANAÇAN ve 5 – FRİGYALI öncelikli olarak kilo avantajlarından dolayı ilk tuttuğum safkanlardır. Rakipleri ise kilolarından dolayı etkilenmez ise 2 – AKKURT ve 3 – SEÇKİNER olacaktır. Süprizi ise; 4 – BAŞOĞUL yapabilir. Genel de bu koşu türlerinde süprizin fazla olmadığını ve favori isimlerin yarışı kazandığı yönünde bilgiler mevcuttur. Ama sonuç itibariyle bir yarış var ve yedi adette safkan var her ihtimali düşünüp sizlere yorumlamaya çalışıyoruz. Siz değerli yarışseverler burada belki de banko yazmayı tercihleyebilirsiniz. Bizim amacımız gelebilecek atları burada sizlere sunabilmektir. 

4. KOŞU: Geldik günün en önemli koşusuna… 4 ve Yukarı İngilizlerin A-2 mücadelesini izleyeceğiz. Gerçekten birbirlerine üstünlük sağlayabilecek safkanları bir araya getirmişler ama ben burada banko bir isim önermek istiyorum. Bunu seçerken de ince eleyip sık dokumaya çalıştım. 2 – HOT CHOCOLATE geçen ki rakiplerine diş geçirememişti. Şimdi tekrar aynı jokeyiyle ve o rakiplerinin haricinde start alıyor. Burada yine zorlu isimler var bakalım nasıl bir yarış sergileyecek izleyip göreceğiz. Ama ben 2 – HOT CHOCOLATE bu sefer bu koşuyu kazanacağına inanıyorum ve BANKO olarak öneriyorum.

5. KOŞU: 4 ve Yukarı Arapların HANDİKAP-16 yarışı ile altılı ganyanın tabela ayağına start verilecektir. Bu pist ve mesafede en iyi dereceye sahip olan 5 – İLKSEN muhakkak kuponlarda bulunmalıdır. Daha sonra; 1 – RİO KARNAVALI ve 4 – DAĞ ESİNTİSİ koşunun şanslı favorisi ve pleasesi konumundaki diğer isimlere yer verilmelidir. 

6. KOŞUAltılının son ayağında 1 – GÖKALTAY bu yarışı rahat bir şekilde kazanacağını düşünüyorum ve İZMİR’de günün ikinci bankosu olarak önerimdir.

 

1 MAYIS 2016 – İZMİR ALTILI ŞABLONU:

  1. AYAK: 2 – 4 // 1 – 3 – 5 – 10 – 6
  2. AYAK: 4 – 8 // 2 – 10 – 1
  3. AYAK: 6 – 5 // 2 – 3 // 4
  4. AYAK: 2 – HOT CHOCOLATE (BANKO)
  5. AYAK: 5 // 1 – 4
  6. AYAK: 1 – GÖKALTAY (BANKO)

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

2 Yorum - "1 MAYIS 2016 – İZMİR ALTILISI"

En Yeniler Eskiler
serdar

Tamam da bir değil iki değil ekürilere diğerlerine ne demeli agf yüzündende yatıyoruz koşturmasınlar ekuri olarak yurt dışı gibi.