Loading...

1 ARALIK 2015 – DİYARBAKIR ALTILISI

1 ARALIK 2015 – DİYARBAKIR ALTILISI

DİYARBAKIR At Yarışı programı 7 koşulu at yarışı programında. 7’li Ganyan ve 7’li Please oyunları için 1. Koşu saat: 12:45, 6’Lı Ganyan oyunu ise 2. Koşu saat: 13:15 başlayacaktır. Yedili Ganyan ayağı ile tahminlere başlayalım… Bol Şanslar Dilerim.

 

1. KOŞU (YEDİLİ GANYAN/YEDİLİ PLEASE BU KOŞUDAN BAŞLAR): Yedili Ganyan ayağında 1 – MİRAYBATUR ilk atımız olacaktır, rakip ise 2 – ORESTOS olarak görünüyor.

2. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR) :  Daha önceki koştuğu gruplarda rakiplerinin ardında kalan 1 – CESUR YÜREK yarın MAIDEN’a veda edebilir. Şimdi daha rahat ve kendisini sıkıştıracak rakip yok. Daha önceden de bu pist ve mesafede 1.17 gibi bir dereceye sahip olmuştu. Koşusunda tabela da yerini alsa da yaptığı derece şuan ki rakiplerine oranla çok güzel… CESUR YÜREK küçük kuponlar da banko olarak yazılabilir. Geniş kuponlar da ise önerebileceğim isim; 2 – MILFORD SOUND olacaktır.

3. KOŞU: Altılının ikinci ayağı olan bu koşuda, incelediğimiz de sadece bir atın bu pist ve mesafede koştuğunu görüyorum. 1700 mt. Kumda 6. gelmiş. 9 – JAGER diğer rakiplerine göre bu mesafede daha önce yarış almış. Her ihtimale karşı bu atın kuponlar da bulunması gerektiğini düşünüyorum. Yanına yazılabilecek atlar ise sırasıyla şunlar olacaktır; 1 – GÜNEYCE , 6 – GÖZLÜ , 4 – ŞÜKRAN HANIM , 5 – AYGÖNÜLBİR

4. KOŞU: YARIN NARKOZCU VE TACIM ilk iki at olarak piyasaya çıkacaklar. Lakin ben agf’leri önermek yerine daha açıklayıcı bir şekilde bu ayağı incelemek istiyorum. Mesafe 2000 mt. olunca dişi atları “doğu olsun – batı olsun” maalesef tutmuyorum. Ama DOĞU’da illa biz bu ayağı patlatacağız diye karar aldılarsa bilemem 🙂 Ben şahsen dişileri eleyerek tahminimi vereyim, sizler tuttuğunuz dişi at var ise yanına ekleyiniz…  Bana kalırsa küçük kuponlar da tek bile atılabilecek bir at var burada aslında. 6 – OLGARHAN takibimde olan bir at, bakalım yarın nasıl koşu sergileyecek. Rakip olarak ise; 7 – MAGIKO , 3 – AURO POWER , 9 – EASTERN PROMISE , 1 – TOMS TO TOMS bunlar erkek atlardır. Dişi ve erkekler bir arada koşarlarken mesafe uzun ise ben erkeklerden yana şansımı denemeyi tercihlerim. Uzun mesafeyi her dişi at kaldıramaz, belki hepsi dişi olsaydı o zaman iş karışırdı. Ama şimdi gerçekten 5 tane (bakmayın bülten puanları düşük ama) kaliteli erkek at varken dişileri yazamam 🙂

5. KOŞU: Grubun çok çok üstünde olduğunu düşündüğüm 5 – VEYSİBABA yarın bu grubu arkasına alır 1700 mt.’yi bitirip, bir 1700 mt. daha koşturur. Bu benim şahsi görüşüm. 2400 mt. Kumda 60 kg ile UZAK ARA kazanan VEYSİ BABA yine aynı atlarla 61.5 kg ve mesafe 2000 mt. İçlerinde en iyi çıkan at 5 – VEYSİBABA’dır. Ben sadece önerdiğim atları sizler de bulunmasını istiyorum. Lakin tuttuğunuz atları muhakkak kuponlarınıza ekleyiniz… VEYSİBABA’nın sadece Jokeyi değişmiş bu arada, F.YARDIMCI yerine H.KATI biniyor. H.KATI atı iyi idare ederse neden bir kez daha geçmesin VEYSİBABA eski geçtiği rakiplerini… 

6. KOŞU: 6 – ORDİNARYÜS PINAR’da kg indirimine gidilmiş. Bence MAIDEN’dan çıkmaması için bir sebep kalmamış. Ama yine de MAIDEN koşu geniş kupon yapanlar için önereceğim atların sıralaması; 3 – NEW WIND , 8 – USLAN kuponlarınızı sigortalamış olur kanısındayım. (İşin içine doğu girince insan vereceği teke’de korkuyor)

7. KOŞU: Kalabalık koşular doğular da süprize açık koşular olarak da bilinir… Bu koşudaki sıralamam şu şekilde olacaktır; 1 – WOLF KHAN , 4 – SARAÇKIZI , 6 – SEL SEBİL , 8 – UNSTOPPABLE , 5 – KOZMİK , 3 – KING OF FIRE sanırım bu kadar atta bu ayağı huzurla geçeriz diye ümit ediyorum.

1
SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler
Kemal KIVRAK

Eline sağlık..