23 NİSAN 2016 – ANKARA ALTILISI

23 NİSAN 2016 – ANKARA ALTILISI

23 Nisan CUMARTESİ günü ANKARA’da 6 koşulu bir yarış program bulunmaktadır. 6’Lı Ganyan oyunu ise 1. Koşu saat: 15:30’da başlayacaktır. Bol Şanslar Dilerim.

”23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı, dünya üzerinde benzeri bulunmayan bir anlayışla iki farklı ve önemli unsuru bir arada taşıyan milli bayramımızdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.” 

Belki bizim sitemizin içeriğiyle alakalı değil ama bu önemli bayramı kutlamadan geçemezdik. Her yaştan insanın bu güzel günü kutlaması ve anlamını her yaşta bile yaşatabilmesi çok önemlidir. 23 Nisan güzel bir ANKARA programı olması dileğiyle herkese bol şanslar dileriz. Nasipse yarışların bir bayram havasında geçmesini temenni eder, siz değerli yarışseverlerimize de şansınız açık olmasını dilerim. 

 

1. KOŞU – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 4 ve Yukarı İngilizlerin ŞARTLI-3 mücadelesinde çalışmalarında neredeyse hepsinin birbirlerine yakın gördüğüm isimler start alıyor. Altılı Ganyan oyununun başlangıç ayağı olması sebebiyle de favori isimleri tek sunmak istemiyorum. Genel de bu aralar ilk ayaklardan darbe alıyoruz. Bu yüzden ilk ayağı sağlama alırsak bence daha başarılı olacağımıza inanıyorum. Hem kendimiz hem de sizler için bu kanıya vardım. Neden böyle birşey söylüyorsun diyenlerinizi duyar gibiyim. Sayın yarışseverler bilindiği üzere hangi program olursa olsun, ilk ayaklardan kaybetmeler yoğun bir şekilde arttı. Favori ve pleasenin dışında vermiş olduğumuz süpriz isimler yerine bir başka süpriz isimlerin koşuyu kazandığını görür olduk. Bu yüzden ben ANKARA programına HEPSİ diyerek başlamak istiyorum. Hiç bir şeyden kaçtığımdan değil. Ne çalışma ne koşuları… Hepsine baktım hepsine çalıştım. Lakin bu koşuda favori ve pleaseyi ne kadar ön planda tutsam da geniş kuponlarda bütün safkanların bulunması gerektiği yönünde düşüncemi sizlere açıkladım. Küçük kuponlarda 4 – MISS MELODY ve 5 – ROKSANA yazılarak geçilebilir. Bunun dışına çıkması halinde ise benim önerim HEPSİ‘dir.

2. KOŞU: “GAZEL 13 KOŞUSU” ile beşli ganyan oyunu başlayacaktır. 4 ve Yukarı Arapların KV-7 mücadelesinde 4 – FRİKYA (2 ile eküri) eküri avantajı ile başta tuttuğum isimdir. 10 – KIRMANŞAH ciddi rakibi olarak görüyorum. Bu iki safkanın eksik koşması halinde 7 – KURTÇABEY ve 5 – GÖKBAKIR yarışı lehine çevirebilecek diğer safkanlardır.

3. KOŞU: 1 – BABAMENDUH ve 3 – AĞAZAMANI bu koşuda ayrımsız olarak yazılması gerekir.

4. KOŞU: 2015 sezonunda Ankara pistinde üç çim pist yarışını AHMET ÇELİK ile kazanan 5 – MEMEDİM son kum koşusunda ADANA’da ÖZCAN YILDIRIM ile TATVAN KIZILCA’nın arkasından güzel bir ikincilik elde etmişti. Şimdi aynı jokeyi ile ANKARA’da bakalım AHMET ÇELİK ile başlattığı birincilik serisine ÖZCAN YILDIRIM ile devam edebilecek mi… ANKARA’da günün bankosu olarak önermek istiyorum. 5 – MEMEDİM bu koşuyu her yönüyle kazanmaya en yakın safkandır.

5. KOŞU: 3 Yaşlı İngilizlerin MAIDEN mücadelesi ile tabela ayağına start verilecektir. Burada HALİS KARATAŞ’a güvenmemiz ne kadar doğru olacak bilmiyorum ama genelde MAIDEN koşularda sıkıntısız getiriyor safkanı ve 5 – FATİ diğer safkanlardan bir adım önde olduğu için Ankara’da günün ikinci bankosu olarak önermek istiyorum. Sizler tuttuğunuz isimler var ise ekleyebilirsiniz.

6. KOŞU: Günün son koşusunda; 5 – SABRİ ve 7 – KUBATOĞLU bu koşuda ön plana çıkan isimlerdir. ANKARA’da 1500 mt.’lik son koşusunu kazanan ve anlamadığım şekilde 10 kilo birden düşürülerek 48 kilo ile yarışa katılan 8 – DALLICALI kanat takıp uçması gerekir diye düşünüyorum. 2 – ANADOLUKAN daha sonraki ihtimallerde düşünülebilir bir diğer şanslı isimdir.

 

23 NİSAN 2016 – ANKARA ALTILI ŞABLONU:

  1. AYAK: 4 – 5 // HEPSİ
  2. AYAK: 4 – 10 // 7 – 5 
  3. AYAK: 1 – 3
  4. AYAK: 5 – MEMEDİM (BANKO)
  5. AYAK: 5 – FATİ (BANKO)
  6. AYAK: 5 – 7 // 8 – 2

SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER

2 Yorum - "23 NİSAN 2016 – ANKARA ALTILISI"

En Yeniler Eskiler
Ömer

ben sakarya’dan ömer seni bayadır takip ediyorum çok süpriz atları buluyorsun ama hep 4 veya 5 te kalıyoruz bir az daha gayret etsek altılıyı yakalıyacaz bundan eminim oyun kuruşuna hayranım bir de 6’yı bulsak